A.Schopenhaueris Kančia kaip gyvenimo esmė


Esė apie kancia. Kancios esme. Ese schopenhaueris apie mena. Kancia kaip gyvenimo prasme. Valia tai kancia. Ar kancia gyvenimo prasme. Gyvenimo vertė ir esmė ese. Seneka kančia. Kancia referatas. Schopenhaueris apie savizudybe.

Darbo tikslas. Šio darbo tikslas - išanalizuoti a. Schopenhauerio kančios, veikiančios žmogų įvairiose situacijose, sampratą. Šiame darbe nagrinėsiu kančios motyvą, jos pasireiškimą, užuojautos ir pagalbos pasėkmes. Taip pat nagrinėsiu ar įmanoma išvengti kančios. Įvadas. Valia ir kančia. Kančia ir menas. Meilė kaip užuojauta. Apie savižudybę. Išvados.

7 A. Schopenhauer Pasaulis kaip valia ir vaizdinys Vilnius, 1995, p. 305

Tas, kuris teigdamas savo valią, niekada nebando neigti kito individo valios, pasak Schopenhauerio, yra teisingas. „ Toks žmogus nesukels kančios kitiems, kad padidintų savo gerovę. Toks žmogus išvengia piktam žmogui įprasto savo individualumo beatodariško teigimo. Jo elgesys parodo, kad savo esmę, t.y. valią gyventi, kaip daiktą savaime, jis atpažįsta kitame, jam tik vaizdinio pavidalu atsiveriančiame reiškinyje. Toks žmogus kitame atpažįsta save patį“.9 Schopenhaueris rašo, kad teisingas žmogus nesukelia kitiems žmonėms kančių, tačiau nebūtinai tai, kas sušvelnina kitų žmonių kančias. Dauguma žmonių, pastebi Schopenhaueris, gerai žino apie begalines kitų kančias, jas atpažįsta, tačiau nesiryžta jų sušvelninti, nes kitaip patiems tektų patirti nepriteklių.

Neįmanoma, pasak A. Schopenhauerio, nusikratyti gyvenimo esmėje glūdinčios kančios, nes pastaroji tik keičia savo pavidalus, kintant amžiams ir aplinkybėms. Ji iškyla kaip lytinis potraukis, aistringa meilė, pavydas, garbės, pinigų troškimas, liga ir kt. Kančios negalima pašalinti, nes ji, pasak A. Schopenhauerio, kyla ne iš išorės, kaip mes linkę įsivaizduoti, bet iš mūsų vidaus.

16 A. Šopenhaueris Parerga ir paralipomena Vilnius, 2001, p. 152

17 A. Šopenhaueris Parerga ir paralipomena Vilnius, 2001, p. 139

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (2134 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jevgenija
  • A.Schopenhaueris Kančia kaip gyvenimo esmė
    10 - 1 balsai (-ų)
A.Schopenhaueris Kančia kaip gyvenimo esmė. (2010 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/a-schopenhaueris-kancia-kaip-gyvenimo-esme.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 02 d. 00:13
×
147 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo