Antanas Vaičiulaitis.


A.vaiciulaitis rasinys. Obelis rasiniai. Obelys rasinys. Antanas vaiciulaitis valentina. Vaiciulaitis valentina konspektas. Antanas vaiciulaitis valentina rasinys. A. vaičiulaičio „ valentina“ rašinys. Vaiciulaitis valentina rasinys. Antanas vaiciulaitis skaidres. Vaičiulaitis įžanga.

Antanas Vaičiulaitis. Pagrindinis Vaičiulaičio kūrybos bruožas yra orientacija į amžinus, pastovius dalykus, nuvalytus nuo laiko apnašų, išgrynintus ir patikrintus. Tai meilė, supratimas, užuojauta, tolerancija, tikėjimas geraisiais žmogaus pradais. Rašytojas daug dėmesio skiria ir rašymo būdui - aiškiam, skaidriam, elegantiškam stiliui, meniškumas Vaičiulaičiui - pagrindinė sąlyga.

Pagrindinis vaičiulaičio kūrybos bruožas yra orientacija į amžinus, pastovius dalykus, nuvalytus nuo laiko apnašų, išgrynintus ir patikrintus. Jo tekste estetinį pasigėrėjimą kelia taisyklingas ir švarus sakinys, prasminga metafora, muzikalus pasakojimo ritmas, išraiškingos detalės, didelis autoriaus pastabumas ir psichologinė nuovoka, graži spontaniškumo ir racionalumo dermė, pasireiškianti tie kūrinio kompozicijoje, tiek bendroje meninio pasaulio sąrangoje.

Romano valentina žodis yra pakilus, poetiškas, kupinas meilės viskam, prie ko prisiliečiama, apgaubtas nerimo dėl visko, apie ką kalbama. Daug abstraktumo ir simbolių, tikrovės elementai nėra tokie suverenūs ir aiškūs, jie tartum susilieję vienas su kitu.

Septintoji dalis aviliai prasideda sakiniu už rugių augo laukinė obelis, viena tarp dirvų ir pievų, kresna ir šlamanti tamsžaliais lapeliais. ši obelis tarsi simbolizuoja pačią valentiną, jos pasaulį, kuriame ji jaučiasi vieniša.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (531 žodžiai)
  • Mokykla
  • Emilis
  • Antanas Vaičiulaitis.
    10 - 3 balsai (-ų)
Antanas Vaičiulaitis.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/a-vaiciulaitis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 19:28
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo