Antanas Vienažindis


Antano vienazindzio eilerascio analize. Antanas vienažindys. Antanas vienažindys dainos. Antanas vienažindys analize. Vienazindzio poezija. Vienazindzio meiles lyrika. A vienazindys. Vienažindys antanas. Vienazindys dainos. A vienazindzio kuryba.

Pulsuojančioje ir trūkinėjančioje lietuvių romantizmo literatūroje tarp Antano Baranausko ir Maironio pasigirsta skaidrus Antano Vienažindžio poetinis balsas. Prasiveržęs sudužusios meilės rauda, trykštąs skausmu ir liūdesiu iš Dusetų, Krinčino ir Laižuvos, jis sklido ne tik po visą Lietuvą, bet buvo girdimas ir Lenkijoje, ir Amerikos lietuvių emigranto bei Samaros tremtinio pastogėje.

Spalvinga, tauri a. Vienažindžio asmenybė ir emocijomis trykštanti lyrika šiandien mums įdomi keliais aspektais. Literatūros istorikui rūpi nustatyti jos vietą xix a. Antrosios pusės Lietuvių poezijoje, tautosakos tyrinėtoją jaudina vienas unikaliausių reiškinių – autorinės dainos tautosakėjimas , o meninin- ką poeto asmenybės tragizmas, iš kurio jis gali semtis įkvėpimo savo kūriniams.

A. Vienažindžio kūrinių poetinė vertė matuojama ne objektyviosios tikrovės vaizdų platumu, o tuo, kad kūryba buvo Lietuviškosios lyrikos pradžia su visais būdingaisiais jos bruožais – emocionalumu, liaudiškumu, žmogaus ir epochos, žmogaus ir gamtos, meilės, grožio skausmingu apdai- navimu, tauriu išaukštinimu, su tuo asmenybės kūribiškumo matu, būtinu meniniam kūriniui išlikti liaudies lūpose.

žanrų evoliucijoje a. Vienažindys užima savitą vietą. Jis nesukūrė nei odės, nei poemos, nei pasakėčios, juo labiau epigramos ar eiliuoto lai

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (1108 žodžiai)
  • Mokykla
  • Norgailė
  • Antanas Vienažindis
    10 - 3 balsai (-ų)
Antanas Vienažindis. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/a-vienazindis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 06:35
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo