AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ veikla


Įvadas. Strategijos analizė. Įmonės veiklos pristatymas. Ūkio sektoriaus analizė. Ssgg analizė. Apskaitos analizė. Poskyrio pavadinimas. Horizontalioji ir vertikalioji finansinių ataskaitų analizė. Balanso horizontalioji ir vertikalioji finansinė analizė. Pelno (nuostolių) Horizontalioji ir vertikalioji finansinė analizė. Santykinių rodiklių analizė. Pelningumo rodiklių analizė. Trumpalaikio ir ilgalaikio mokumo rodiklių analizė. Veiklos efektyvumo rodiklių analizė. Kapitalo rinkos rodiklių analizė. Išvados. Šaltinių sąrašas. Priedai.


Šių laikų verslo pasaulyje norint sėkmingai konkuruoti, bendradarbiauti su kitomis įmonėmis ir įsitvirtinti rinkoje, būtina mokėti tiksliai ir teisingai įvertinti įmonės dabartinę būklę, veiklos rezultatus, analizuojant įvairius įmonės rodiklius, finansines ataskaitas ir tokiu būdu nustatyti įmonės potencialą rinkoje. Tai padeda ne tik suprasti perspektyvas, bet ir tobulinti esamą situaciją, spręsti iškilusias problemas, su kuriomis vis dažniau susiduria įmonės ypač konkurencingoje šiuolaikinėje rinkoje.

Viena iš svarbiausių įmonės valdymo sistemos elementų yra finansinių duomenų analizė, nes ji padeda geriau suvokti įmonėje vykstančius reiškinius ir procesus, o svarbiausia – priimti racionalius ir tikslius valdymo sprendimus. Remiantis finansinių ataskaitų duomenimis, galima daryti įmonės veiklos efektyvumą, pelningumą ir jos perspektyvą apibūdinančias išvadas Finansinė analizė yra betarpiškai susijusi su apskaita, kontrole, planavimu ir prognozavimu.

Darbo tikslas: išanalizuoti valstybės valdomos energetikos įmonė Lietuvoje AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ veiklą, įvertinti veiklos rezultatus, išskiriant pagrindines veiklos problemas ir pateikti problemos sprendimo pasiūlymus ,remiantis 2016-2018 metų duomenimis.

Atlikti įmonės strategijos analizę, pateikiant įmonės veiklą ir strategiją;2. Atlikti įmonės apskaitos analizę;3. Atlikti įmonės horizontaliąją ir vertikaliąją finansinių ataskaitų analizę (balansai ir pelno (nuostolių) ataskaitos);4. Atlikti įmonės santykinių rodiklių analizę (pelningumo rodikliai, trumpalaikio ir ilgalaikio mokumo rodikliai, veiklos efektyvumo rodikliai ir kapitalo rinkos rodikliai);5. Apibendrinti įmonės būklės vertinimą, išryškinti veiklos tobulinimo galimybes bei suformuoti problemos sprendimo pasiūlymus.

Analizuojant įmonės finansinius rodiklius, duomenys bus imami iš priedų skilties, esančios darbo pabaigoje, x-x puslapiuose.

Akcinė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (trumpiau ESO) atsirado 2016 metų sausio 1 dieną, kai buvo sujungta akcinė bendrovė „Lesto“ ir akcinė bendrovė „Lietuvos dujos“, taip ESO perėmė abiejų bendrovių turtą, teises ir pareigas, taip pat visą ilgalaikį ir trumpalaikį turtą, ilgalaikius ir trumpalaikius finansinius ir kitus įsipareigojimus, gautinas ir mokėtinas sumas pagal „Lesto“ ir „Lietuvos dujos“ sudarytas sutartis ar kitais pagrindais kylančias prievoles. ESO priklauso valstybės valdomai „Ignitis grupei“, vienai didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse. Pagrindinė ESO veikla yra elektros energijos ir gamtinių dujų skirstymas, garantinis elektros ir dujų tiekimas, elektros ir dujų įvedimas, elektros ir dujų skirstymo tinklų eksploatavimas, priežiūra, valdymas ir plėtra, jų saugumo ir patikimumo užtikrinimas. Įmonės strategija iki 2030 metų – išmanus, patikimas ir rinką įgalinantis skirstymo tinklas. Iškeltas tikslas – patikimas, efektyvus ir išmanus tinklas, įgalinantis rinką bei sukuriantis geriausią kliento patirtį.

Tinklo patikimumas – racionaliai planuojant investicijas, ženkliai didinti tinklo atsparumą atmosferos reiškiniams, užtikrinti spartų tinklo atstatymą.

Tinklo išmanizacija – diegti išmanius sprendimus, užtikrinančius operatyvią veiklą realiu laiku, kurti sistemas, kurios pačios (be žmogaus dalyvavimo) atstatys tinklo veikimą. Didinti kibernetinį tinklo ir sistemų atsparumą.

Rinkos įgalinimas – perimant geriausias ES ir Šiaurės šalių praktikas, siekti skatinti lanksčių paslaugų rinkos susikūrimą ir įgalinti elektros rinkos vystymąsi, įdiegiant bendrą duomenų talpinimo ir keitimosi jais platformą, suteikiančią lygiavertes veiklos sąlygas visiems rinkos dalyviams.

  • Microsoft Word 111 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (4771 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marija
  • AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ veikla
    10 - 1 balsai (-ų)
AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ veikla. (2020 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-energijos-skirstymo-operatoriaus-veikla.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 30 d. 13:44
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo