AB „GRIGEO GRIGIŠKĖS“ akcijos rinkos kainos dinamika


Įvadas. Makroekonominė apžvalga. Sektoriaus analizė. Ab „Grigeo grigiškės“ finansinė analizė. Akcijos rinkos kainos dinamika. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Darbo tikslas – išnagrinėti AB „Grigeo Grigiškės“ finansinę veiklą

Darbo uždaviniai:

Atlikti makroekonominę analizę Lietuvoje.

Išanalizuoti sektorių, kuriam priklauso įmonė AB „Grigeo Grigiškės“.

Pateikti 3 metų laikotarpio finansinės būklės analizės duomenis AB „Grigeo Grigiškės“

Aptarti AB „Grigeo Grigiškės“ akcijos rinkos kainos dinamiką.

Lyginant 2013, 2014 ir 2015 m. matosi, kad ūkio subjektų skaičius kasmet auga. Nuo 2013 m. iki 2015 m. ūkio subjektų skaičius išaugo 7%, o apdirbamoji gamyba 2015 m. sudarė 8% visų ūkio subjektų.

Paveikslėlyje matyti, kad 2014 m. stipriau išaugo pelningų įmonių ir labai sumažėjo nuostolingų įmonių skaičius. Pelningų įmonių kasmet didėjo, tačiau palyginus 2014 m. su 2012 m. jų padidėjo 54%. Nuostolingų įmonių 2013 m. matomas nežymus padidėjimas, tačiau 2014 palyginus su 2013 m. jų sumažėjo daugiau nei 10 tūkst. vnt., o tai būtų 43%.

Paveiksle matosi, kad pelningų įmonių skaičius 2014 m. palyginus su 2012 m. išaugo 45%. Nuostolingų įmonių mažėjo: 2013 m. nuo 2012 m. sumažėjo 4%, o palyginus 2014 m. su 2013 m. – nuostolingų įmonių skaičius sumažėjo net 92%.

Diagramoje matyti, kad didžiausios pajamos buvo 2013 m. – 19,5 mlrd. Eur. Nuo 2013 m. iki 2014 m. pajamos nukrito 4,3%.

Popieriaus ir popieriaus gaminių sektoriuje pajamos kasmet augo. 2013 m. 19%, o 2014 m. – dar 6,65%.

Finansinė analizė – galėtų būti pagrindinė priemonė, vertinant įmonių ekonominės veiklos efektyvumą. Tai yra vienas iš objektyviausių būdų tinkamai įvertinti turimą finansinę informaciją. Tai didžiausia šios analizės reikšmė ir privalumas. Be to, finansinė analizė padeda geriau suvokti įmonėje vykstančius reiškinius ir procesus, o svarbiausia – priimti optimalius valdymo sprendimus. Visa tai labai svarbu šiuolaikiniam verslui. Finansinės analizės informacija padeda patikrinti, ar praeityje priimti sprendimai tikslūs, taip pat pagrįsti esamus ir būsimus valdymo sprendimus. Finansinė analizė atliekama siekiant gauti reikšmingą informaciją apie įmonės veiklą, jos efektyvumą bei rizikos laipsnį. Svarbu teisingai apskaityti turimą turtą, kapitalą, gaunamas pajams ir patiriamas išlaidas, siekiant efektyviai valdyti įmonę.

Bendrovė gamina aukštos kokybės tualetinį popierių, popierinius rankšluosčius, servetėles ir popierines servetėles, kurios atitinka klientų poreikius. Bendrovė daugiausia parduoda gaminių, pažymėtų gerai žinomais Grite ir Grite Professional prekių ženklais. Šiais prekių ženklais pažymėtų gaminių pardavimas 2013 m. sudarė apie 70 proc. bendrovės popieriaus gaminių pardavimų. Šie produktai skirti buitinių vartotojų ir verslo segmentams.

Medienos plaušo plokščių pardavimai sudaro didžiąją dalį medienos plaušų plokščių ir medienos gaminių segmento pajamų. Grupė klientams teikia dažytas ir atitinkamai supjaustytas medienos plaušo plokštes. Gupės parduodamos medienos plaušo plokštėmis yra suteiktas Stallionboard prekių ženklas. Medienos plaušo plokštės daugiausia yra naudojamos baldų ir statybos pramonėje. Grupė taip pat gamina medinius padėklus, naudojamus logistikos sektoriuje. Medienos atliekos, susidarančios gamybos procese, yra perdirbamos į aukštos kokybės biokurą – kuro granules ir skiedras.

Grupės gofruotojo kartono gaminiai daugiausia yra naudojami maisto gamybos, cheminių produktų gamybos, baldų pramonėje bei yra užsakomi pakuočių gamintojų. Grupė klientams parduoda testlainerį, fliutingą, gofruotąjį kartoną ir jo gaminius, taip pat kartoninį korinį užpildą.

Įmonės grynasis pelnas kiekvienais metais vis didėja. Nuo 2013 metų iki 2015 metų grynasis pelnas išaugo net 4,07 mln. Eur. (2.07 karto). Tai rodo įmonės tikslingą veiklą, sugebėjimą išsilaikyti rinkoje, tikslų sąnaudų paskirstymą, bei įmonės valdžios sugebėjimą priimti kokybiškus sprendimus.

  • Ekonomika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 320 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (4670 žodžiai)
  • Kolegija
  • Povilas
  • AB „GRIGEO GRIGIŠKĖS“ akcijos rinkos kainos dinamika
    10 - 7 balsai (-ų)
AB „GRIGEO GRIGIŠKĖS“ akcijos rinkos kainos dinamika. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-grigeo-grigiskes-akcijos-rinkos-kainos-dinamika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:59
×