Ab „Gubernija“ akcijų vertės nustatymas


Įvadas. Apie įmonę. Ab „Gubernija“ vertės nustatymas. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas. Įmonės akcijų vertės nustatymas yra kiekvieno investuotojo darbo dalis. Vyraujant krizei pasaulyje stipriai krito daugumos įmonių akcijos. Investavimas pasidarė labai rizikingas. Tačiau krizė suteikė ir puikia galimybę investuoti į įmones, kurių akcijų vertė stipriai sumažėjo. Atsigaunant valstybių ekonomikoms didelė tikimybė, kad akcijų vertė augs. Protingas investuotojas išnaudos tokią situacija ir užsidirbs iš akcijų pokyčio. Būtent sudėtingiausias dalykas yra nustatyti teisinga įmonės akcijų kaina. Darbe bus kalbama kaip nustatyti įmonės akcijų kainą, kokie metodai, su kokiomis problemomis investuotojas susiduria skaičiuojant įmonės akcijų kaina.

AB „GUBERNIJA“ – viena iš Lietuvos įmonių, gaminanti alų bei girą. Lietuvoje stiprios alaus gaminimo tradicijos, būtent dėl alaus Lietuva yra gerai žinoma pasaulyje. Įmonė yra gerai žinoma Lietuvoje, todėl pakankamai įdomi ir investuotojams. AB „GUBERNIJA“ stipriai nukentėjo nuo krizės. Nuo 2007 metų iki 2012 įmonės akcijų vertė nukrito kone perpus 87 proc. Norint įvertinti šios įmonės patrauklumą investuotojams šiame darbe apskaičiuota tikroji akcijų vertė.

Darbo objektas. AB „GUBERNIJA“ akcijų vertė

Darbo tikslas. Nustatyti AB „GUBERNIJA“ paprastosios akcijos tikrąją vertę, palyginti ją su akcijos rinkos kaina.

Darbo uždaviniai:

Trumpai apžvelgti įmonės AB „GUBERNIJA“ veiklą.

Naudojantis palyginamųjų rodiklių metodu nustatyti AB „GUBERNIJA“ akcijos vertę.

Palyginti palyginamųjų rodiklių metodu apskaičiuotą akcijos vertę su dabartine akcijos kaina rinkoje.

Tyrimo metodai. Įmonės akcijos vertės nustatymui naudojama daug įvairių metodų. AB „GUBERNIJA“ akcijos vertė bus nustatoma palyginamųjų rodiklių metodu.

AB „GUBERNIJA“ VERTĖS NUSTATYMAS

Palyginamųjų rodiklių metodas naudojamas apskaičiuoti įmonės vertę, nustatyti, ar įmonės akcijos rinkoje yra pervertinamos ar neįvertinamos. Taip pat naudojamas patvirtinti ar diskontuotų pinigų srautų metodu nustatyti akcijos vertė yra racionali. Apskaičiuojame 6 sekančius rodiklius

  • Microsoft Word 142 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1574 žodžiai)
  • Universitetas
  • Linas
  • Ab „Gubernija“ akcijų vertės nustatymas
    10 - 7 balsai (-ų)
Ab „Gubernija“ akcijų vertės nustatymas. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-gubernija-akciju-vertes-nustatymas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 26 d. 18:20
×