AB kapitalo sudėtis Akcijų rūšys


Titulinis. Įvadas. Apie akcines bendroves. AB kapitalas ir akcijos. LR akcinių bendrovių įstatymas. AB banko “Snoras” 2006 m I-ojo ketvirčio kapitalas. AB banko “Snoras” akcininkai. Išvados. Literatūra.


Įvertinti, išnagrinėti ir paaiškinti AB kapitalo sudėtį ir akcijų rūšis, jas susiejant su konkrečia įmone.

Suprantant „verslo idėjos“ reikšmingumą galime apžvelgti referatą, kuriame rašau apie akcinių bendrovių kapitalą ir akcijas. Juk kasdien laikraštyje ar per žinių rubriką „verslas“ matome akcijų kursus. Ši informacija pateikiama labai trumpai ir aiškiai: kokia akcijos kaina, koks akcijų kursas (šiandien) ir kiek akcijų kursas pasikeitė. Mes apie tai girdime kasdien, tačiau ne visi skubame investuoti į įmonę tikėdamiesi gausių dividendų. Tad pamėginkime pažvelgti „giliau“ ne tik į tai kiek gautume dividendų, bet ir į tai kaip tie dividendai apskaičiuojami, kodėl krenta arba kyla akcijų kursas ir t.t.

Akcinėse bendrovėse (AB) verslo organizavimas susijęs su ribotąją savininkų atsakomybe, kuri reiškia, kad savininkai (akcininkai) yra atsakingi už AB įsipareigojimus (skolas) tik savo akcijų verte ir tik ją jie gali prarasti, kitaip tariant, tik investuotą financinį kapitalą (pinigines lėšas). Kai žmonės perka AB akcijas, jie tampa bendrasavininkais (bendraturčiais) ir išvengia neribotos atsakomybės pavojų. Jei AB dirba nesėkmingai ir bankrutuos, tai akcininkai (savininkai) praras tik į akcijas investuotus pinigus, bet nepraras savo asmeninio turto. Sumažindama investavimo riziką korporacinė verslo organizavimo forma sudaro galimybes pritraukti ir panaudoti daugelio žmonių individualų kapitalą. Tokiu būdu korporacija tinkamai panaudoja laisvą išorinį financinį kapitalą.

AB turi tas pačias teises pirkti, parduoti ir sudaryti sutartis, kaip pavienis asmuo. Nors įvairių šalių teisių sistemos skiriasi, bet AB yra laikoma juridiniu ūkio vienetu, padalintu tarp savininkų, t.y akcininkų ir turi komercinį, ūkinį, financinį, organizacinį bei teisinį savarankiškumą. Dažniausiai tai esti ribotosios atsakomybės nuosavybė.

Kaip ir kitos įmonės akcinės bendrovės irgi turi privalumų ir trūkumų:

Lyginant su kitomis firmomis, verslo organizacija yra didesnė ir sudėtingesnė, gali sandyti profesionalius vadybininkus;

Įsteigti AB sunku dėl biurokratinių kliūčių ir kainos (didelės juridinės išlaidos);

1) pavadinimas „Akcija“ ir akcijos rūšis;

5) privilegijuotųjų akcijų dividendo dydis ir balsavimo teisė;

Teorija teigia kaip yra, o įstatymas parodo kaip turi būti. Yra Lietuvos Respublikos įstatymas reglamentuojantis įmonių, kurios yra akcinės bendrovės, visą įmonės veiklą nuo steigimo iki likvidavimo. Aš išskyriau mano temai reikalingus straipsnius tai: aprašymas tiek AB tiek UAB, bendrovės kapitalo sudėtis, jų akcijos ir paprastosios, bei privilegijuotų akcijų vaidmuo akcinėse bendrovėse.

3. Akcijos pagal jų savininkams suteikiamas teises skirstomos į klases.

8. Uždarųjų akcinių bendrovių akcijos gali būti nematerialios arba materialios.

4) privilegijuotosios akcijos dividendo dydis, balsavimo ir kitos teisės;

3) akcijų, kurias atitinka sertifikatas, skaičius;

Paskolos. Banko suteiktų visų paskolų portfelis pirmojo ketvirčio pabaigoje sudarė 1.148 mln. litų. Gyventojams suteiktų paskolų portfelis viršijo 345,0 mln. litų.

Nors įstatymai atrodo lyg ir nusistovėje, tačiau kasdien vis kažkoks straipsnis yra pataisomas ar visai perrašomas. Jei įmonė neseka nei įstatymų, nei naujovių (kurios atsiranda kasdien) jų laukia bankrotas, o su juo ir daugelis kitų problemų (nuo skolų, nedarbo padidėjimo iki žiniasklaidos pažeminimo) kurios trukdo verslininkui “atsistoti ant kojų”. Naujų akcinių bendrovių beveik nesikuria, o senosios dėl įvairių priežasčių po mažu bankrutuoja. Tačiau tuo pačiu kasdien kuriasi vis naujos įmonės. Aišku, juk šiandien verslininkystė yra skatinama ir teikiamos įvairios lengvatos. Bet taip pat kasdien po tiek pat įmonių bankrutuoja dėl verslininkų nemokšiškumo, o gal dėl įstatymų painumo?

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3067 žodžiai)
  • Universitetas
  • Virginija
  • AB kapitalo sudėtis Akcijų rūšys
    10 - 2 balsai (-ų)
AB kapitalo sudėtis Akcijų rūšys. (2016 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-kapitalo-sudetis-akciju-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 07:05
×