AB Klaipėdos nafta finansinių rodiklių apžvalga (2)


MECHANICS OF MATERIALS Nuosavybės grąža. Likvidumo rodikliai. Bendrojo likvidumo koeficientas. Įsiskolinimo koeficientas. Veiklos efektyvumo rodiklis. Turto apyvartumas. Bankrotas. Altmano modelis. Išvados. Literatūra.


Bendrasis pelningumas (Gross Margin) yra vienas iš svarbiausių įmonės veiklos rezultatus apibūdinančių pelningumo rodiklių. Pagal šį rodiklį paprastai sprendžiama, ar įmonei prekių gamyba ir pardavimas arba teikiamos paslaugos atsieina ne per brangiai. Rodiklio reikšmės didėjimas paprastai rodo tinkamą kainų ir konkurencijos politikos orientaciją, produkcijos gamybos efektyvumo didėjimą. Žemas rodiklio dydis gali reikšti problemas įmonės kainodaroje, negalėjimą kontroliuoti gamybos kaštų. (Juozaitienė L.,2007 198psl.)

Aukštas rodiklis suteikia galimybę investuotojams gauti didelius dividendus. 2013-2014m. laikotarpyje AB,, Klaipėdos nafta“ NG rodiklis krito 1 proc., tačiau 2014-2015m. laikotarpyje išaugo net 5,9 proc. Iš to galima spręsti, kad įmonės vadovybė sugebėjo pelningai panaudoti jiems patikėtas lėšas ir kad įmonės akcininkų investicijos buvo pelningos.

Nuo 2013m. AB ,, Klaipėdos nafta“ turto apyvartumo rodiklis buvo žemas ir nesikeitė, tačiau 2015m. jis išaugo dvigubai. Nors rodiklis ir padidėjo, bet pagal jį galima teigti, kad ši įmonė neefektyviai išnaudoja savo turtą. Taip pat tai reiškia, kad pranašumas tarp konkurentų nežymiai augo, o gamybos sąnaudos nežymiai sumažėjo.

2013m. įmonės AB ,, Klaipėdos nafta“ bankroto tikimybės rodiklis buvo didesnis nei 3, todėl bankroto tikimybė buvo labai maža. 2014m. šis rodiklis krito 1,1 punkto, todėl bankroto tikimybė išaugo ir pasiekė galimo bankroto ribą. Tačiau 2015m. įmonės rodiklis vėl pakilo ir bankroto tikimybė iš galimos pakito iki labai mažos.

Likvidumo rodikliai viršijo pageidautiną ribą, todėl galima teigti, kad įmonė nepasiekia finansinės pusiausvyros ir neefektyviai panaudoja įmonės turtą.

Finansų struktūros rodikliai parodė, kad įmonės AB “Klaipėdos nafta” priklausomybė nuo skolintojų labai maža ir stabili.

Apskaičiavus bankroto tikimybės rodiklį pagal Altman‘o modelį, paaiškėjo, kad įmones AB ,,Klaipėdos nafta“ bankroto tikimybė yra svyruojanti, bet labai maža.

  • Microsoft Word 72 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1955 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ada
  • AB Klaipėdos nafta finansinių rodiklių apžvalga (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
AB Klaipėdos nafta finansinių rodiklių apžvalga (2). (2017 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-klaipedos-nafta-finansiniu-rodikliu-apzvalga-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 11:45
×