AB „Klaipėdos nafta“ finansinių rodiklių apžvalga


Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“. Istorija. Įmonės veikla. Valdymo struktūra. Įmonės darbuotojai. Vizija, misija, tikslai. Kita informacija apie AB „Klaipėdos nafta“. AB „Klaipėdos nafta“ finansinių rodiklių apžvalga. Pelningumo rodikliai. Bendrojo pelningumo rodiklis. Grynasis pelningumo rodiklis. Nuosavybės grąža. Likvidumo rodikliai. Bendrojo likvidumo koeficientas. Skubaus padengimo koeficientas. Veiklos efektyvumo rodikliai. Viso turto apyvartumas. Bankroto tikimybės skaičiavimas pagal Altmano modelį. Išvados. Išvados iš finansinių rodiklių analizės. Literatūros sąrašas.


Akcininkai: Valstybė, atstovaujama LR energetikos ministerijos (72,32%) ir AB koncernas "Achemos grupė" (10,24%).

Bendrovės vertybinių popierių, apskaitomų emitento, apskaitą tvarko AB SEB bankas.

Stebėtojų taryba: Agnė Amelija Petravičienė (pirmininkė), Romas Švedas, Eimantas Kiudulas, Linas Sasnauskas.

Vadovai: Tadas Matulionis, Marius Pulkauninkas, Gediminas Vitkauskas, Osvaldas Sabaliauskas, Mantas Bartuška.

Tai vienas iš svarbiausių pardavimo procesą apibūdinančių rodiklių. Jis labai svarbus, nes įvertina, ar pagrindinė įmonės veikla yra efektyvi. Iš šio rodiklio paprastai sprendžiama, ar įmonei ne per brangiai kainuoja prekių gamyba ir pardavimas arba teikiamos paslaugos. Didėjantis bendrasis pelningumas reiškia racionalią rinkodarą, teisingą kainų ir konkurencijos politikos orientaciją, gerėjančius produkcijos gamybos ir jos pardavimo rezultatus. Žemas rodiklio dydis gali reikšti problemas įmonės kainodaroje, negalėjimą kontroliuoti gamybos kaštus. (Mackevičius J., Poškaitė D., Villis L.,2011 m., Vilnius, 69 psl.)

Kuo didesnis koeficientas tuo įmonės priklausomybę nuo skolintojų yra didesnė . Šis rodiklis atspindi kapitalo formavimo šaltinių struktūrą. Kartu su įsipareigojimų koeficientais yra apskaičiuojami ir analizuojami tokie, kurie parodo skolų apdraustumą turtu ir uždirbtu pelnu. Teigiama, kad santykis 1:2 yra normalus t. y. maždaug pusė finansavimo šaltinių gali būti skolinti. Įmonės AB “Klaipėdos nafta” priklausomybė nuo skolintojų labai maža, nors nuo 2012 iki 2014 m. vis didėja, įmonės įsipareigojimų ir nuosavo kapitalo santykis vis dar nesiekia 1:2 santykio ribos.

Jei Z reikšmė yra mažiau nei 1,8, tai įmonės bankroto tikimybė yra laikoma labai didele. AB „Klaipėdos nafta“ į šią zoną nepateko nei 2012, nei 2013, nei 2014 metais. Kai Z reikšmės svyruoja tarp 1,81 ir 2,7, tai bankroto tikimybė laikoma didele, į šį intervalą AB „Klaipėdos nafta“ pateko 2014 metais, kada jos Altmano modelio rodiklis buvo 1,97. Kai rodiklio duomenys yra tarp 2,8 ir 2,9 įmonės bankrotas – galimas. Taigi galimas bakrotas pagal Altmano modėlį grėsė AB „Klaipėdos naftai“ 2013 metais. Bankroto tikimybė yra laikoma labai maža, jeigu Z reikšmė – daugiau nei 3. AB „Klaipėdos nafta“ rodiklis stipriai viršijo „3“ ribą, kai 2012 metais jos rodiklis pagal Altmano modelį pakilo iki 13,19. Šie didžiuliai duomenys atsirado dėl to, kad esant didelei įmonės kapitalizacijai, 2012 metais įmonė turėjo itin mažai ilgalaikių įsipareigojimų, tiksliau, įmonė tais metais neturėjo jokių paskolų.

AB „Klaipėdos nafta“ pelningumo rodikliai 2012 – 2014 metais, nors ir nežymiai kasmet mažėjo, vistiek buvo gana aukšti, taigi įmonė savo veiklą vykdo efektyviai.

AB „Klaipėdos nafta“ aukšti likvidumo rodikliai 2012 – 2014 metais rodo, kad įmonė geba vykdyti trumpalaikius įsipareigojimus, nors 2012 metais rodikliai buvo kiek per aukšti, 2013 jie sumažėjo, o 2014 metais jau tilpo į priimtinumo rėmus. Taigi įmonės likvidumo rodikliai yra teigiami.

  • Microsoft Word 133 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2681 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • AB „Klaipėdos nafta“ finansinių rodiklių apžvalga
    10 - 3 balsai (-ų)
AB „Klaipėdos nafta“ finansinių rodiklių apžvalga. (2017 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-klaipedos-nafta-finansiniu-rodikliu-apzvalga.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 00:09
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo