AB Klaipėdos nafta finansų ir jų valdymo problemos analizė ir jų sprendimo būdai



Finansinė analizė yra dalis ekonominės analizės, kuri atliekama remiantis įstatymais bei faktiniais ūkinės veiklos rodikliais ir kuri tiria ekonominius procesus įmonėje, jų tarpusavio ryšius bei veiklos rezultatus.
Finansinė analizė – tai procesas, kurio metu, taikant tam tikrus matematinius ir statistinius metodus, įmonės veiklos duomenis siekiama paversti naudinga informaciproblema, kurią aš sieksiu išsiaiškinti – ar įmonė dirba pelningai bei kaip finansinė analizė yra viena svarbiausių įmonės veiklos vertinimo sričių, kurios pagrindas – įmonės apskaitos duomenys ir kuri naudojama kaip diagnostikos bei prognozavimo priemonė ateities finansiniams sprendimams priimti, kaip išankstinio žvalgymo priemonė investavimo objekįmonės dokumentų analizė atliekama taikant finansinės analizės palyginimo grandininiu būdu – vėlesnių laikotarpių duomenis lyginau su praėjusio laikotarpio duomenimis.
šiame darbe aš atlikau AB klaipėdos nafta analizę. Aprašiau teorinius aspektus ir pritaikiau praktiškai. Darbą sudaro keturi skyriai. Pirmame skyriuje apibūdinau įmonę, antrame aprašiau teoriją, trečiame – analitinė dalis. Ketvirtame skyriuje pateikiau išvadas ir pasiūlymus. Didelių problemų išanalizavus įmonę nenustačiau. Vienintelė problema – įmonės trumpalaikio turto naudojimas. Atliktas tyrimas, man padės ateityje analizuotakcinės bendrovės klaipėdos nafta teritorija yra klaipėdos valstybinio jūrų uosto šiaurinėje dalyje prie klaipėdos uosto vartų. Pietuose ji ribojasi su kuršių mariomis, vakaruose – su 1-os melnragės gyvenviete, šiaurėje – su girulių mišku ir parku, rytuose – su klaipėdos jūrų krovinių kompanija klasco.
burių gatvė dalina bendrovės teritoriją į dvi dalis. Vienoje dalyje yra šviesių naftos produktų rezervuarų parkas ir uosto krantinės nr. bei nr. 2, kitoje – tnaftos produktai, nafta atvežami į bendrovę geležinkelio vagonais -cisternomis, iškraunami į talpyklas (rezervuarus) ir, sukaupus reikalingą krovinio partiją, kraunami į tanklaivius. Šį technologinį ciklą trumpai galima apibūdinti taip: geležinkelio cisterna – talpykla – tanklaivis.
esant pasiūlai, bendrovėje veikianti technologinė įranga leidžia vykdyti ir atvirkštinį technologinį ciklą: tanklaivis – talpykla – geležinkelio cisterna, autocisterna. Produktų iškrovimas ir pakrovimas bendrovės terperpila naftą ir naftos produktus (mazutą, naftą, dyzelinį kurą, benziną, aviacinį kurą ir kt.
- Microsoft Word 162 KB
- 2011 m.
- 27 puslapiai (5101 žodžiai)
- Kolegija
- Viktorija
-