AB „Klaipėdos nafta” ir UAB “Ventspils nafta terminal” terminalų veiklos statistinis matematinis modeliavimas


AB „ Klaipėdos nafta ” ir UAB “ Ventspils nafta terminal ” terminalų veiklos statistinis matematinis modeliavimas. Lyginamųjų įmonių infrastruktūra , technologiniai skirtumai AB „ Klaipėdos nafta “ Terminalo charakteristika. Perpilimai iš tanklaivių. Autosisternų pripylimo aikštelės. UAB „ Ventspils nafta terminal “ Terminalo charakteristika. AB „ Klaipėdos nafta “ ir „ Ventspils nafta terminal “ infrastruktūrinis sulyginimas. AB „ Klaipėdos nafta “ ir UAB „ Ventspils nafta terminal “ aprašomoji statistika. Įmonių krovos prognozės. Suformuotos problemos sprendimo optimizavimas Probleminė situacija.


Dvi stambios įmonės Lietuvos ir Latvijos valstybėje užsiima naftos ir naftos produkų transportavimu, saugojimu bei kokybės užtikrinimu. Šiam produktui reikia ne tik specifinio jūrų uosto terminalo infrastruktūros paruošimo, bet ir kvalifikuotos darbo jėgos, taip pat ir nuolatinių naftos srautų sėkmingai įmonės veiklai vykdyti. Abi įmonės yra priklausomos nuo pagrindiniu savo klientų, kurių kroviniai dominuoja įmonių perkraunamojoje produkcijoje, Lietuvos atveju tai Orlen Lietuva, Latvijos – Transneft. Darbe yra tiriami įmonių krovos rezultatai, pateikiama trumpalaikė ir ilgalaikė prognozė, bei modeliuojama situacija taikant konkrečius naftos produktų krovos kiekybinius pasikeitimus.

Raktiniai žodžiai:, „Klaipedos Nafta“, „Ventspils Nafta Terminal“, krovos istorija, matematinis modelis, sutrikimai.

Nafta ir naftos produktai, jų gavyba Pasaulinėje rinkoje yra vieni brangiausių ir didžiausią paklausą turinti žaliavinė prekė. Vis didėjant naftos poreikiui, didėja ir būtinybė šiuos produktus transportuoti. Rinkoje naftos kainos palaipsniui kyla, pasaulis vis ieško alternatyvių ir ekologiškesnių energijos šaltinių, bet naftos pramonės magnatai bando tokias iniciatyvas slopinti, kad nafta būtų numeris vienas visoje pramonės rinkoje, tiek gamyboje , tiek transporte. Iki šiol tai stipri pasaulio rinkos dalis.

Darbo aktualumas. Nafta rinkoje „nueina“ nemažą kelią kol patenka pas vartotojus. Pirmiausia ji išgaunama, paskui rektifikuojant yra padaromi naftos produktai atitinkamai pagal rinkos poreikius, galiausiai ji yra sandėliuojama ir transportuojama.

Objektai. Šiame darbe, apžvelgsime dviejų įmonių esančių kaimyniniuose uostuose ir užsiimančių naftos produktų pervežimu, tai – AB „Klaipėdos nafta“ esanti vieninteliame Lietuvos respublikos jūrų uoste, ir UAB „Venspils nafta terminal“ esančiame Ventspilio laisvajame uoste Latvijos respublikoje. Šios įmonės užsiima tiek produktų gabenimu tiek sandėliavimu, taip pat nustato ir palaiko tinkamus naftos ir naftos produktų kokybės parametrus.

Tikslas. Ištirti abiejų įmonių krovos rezultatus nuo 2004-2011 metų. Aptarti transportavimo ir sandėliavio inžinerinius požymius, išanalizuoti įmonių statistinius duomenis, sudaryti trumpalaikę ir ilgalaikę įmonių krovos apimčių prognozę ir sumodeliuoti situacija, kai perkraunamų krovinių kiekis stipriai pakinta.

„Klaipėdos nafta“ įmonė užsiimanti naftos ir naftos produktų gabenimu, perpylimu ir laikinu saugojimu. Pagrindiniai naftos produktai, kuriuos įmonė perpila yra mazutas, dyzelinas, benzinas, vakuuminis gazoilis , reaktyvinis kuras. AB „Klaipėdos naftos“ perpila naftą ir naftos produktus iš geležinkelio cisternų į tanklaivius ir atvirkščiai, -iš tanklaivių į geležinkelio cisternas.Taip pat naftą ir naftos produktus laikinai saugo rezervuaruose, nustato naftos produktų kokybės parametrus, priima naftos produktais užterštą vandenį iš laivų, aprūpina laivus vandeniu, švartuoja atplaukusius laivus. Terminalo komplekso įranga, išsidėsčiusi 35,7 ha plote, per metus gali apdoroti 9 mln. t eksportuojamų ir importuojamų naftos produktų bei naftos.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2625 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karina
  • AB „Klaipėdos nafta” ir UAB “Ventspils nafta terminal” terminalų veiklos statistinis matematinis modeliavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
AB „Klaipėdos nafta” ir UAB “Ventspils nafta terminal” terminalų veiklos statistinis matematinis modeliavimas. (2018 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-klaipedos-nafta-ir-uab-ventspils-nafta-terminal-terminalu-veiklos-statistinis-matematinis-modeliavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 03:54
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo