AB „Klaipėdos nafta“ regresinė analizė


Įvadas. AB klaipėdos nafta aprašymas. Pardavimo pajamų priklausomybė nuo veiklos sąnaudų. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiuolaikinio pasaulio neįmanoma įsivaizduoti be ekonominių procesų. Kiekvieną dieną tiek ūkiniai, tiek fiziniai subjektai keičiasi prekėmis, paslaugomis bei finansinėmis priemonėmis. Kiekvieną ekonominį procesą ar reiškinį veikia mažiausiai du veiksniai. Priimant sprendimus ekonominiuose santykiuose, gali neužtekti vien tik išvardinti veiksnius, kurie sąlygoja nagrinėjamą verslo situaciją, bet tuo pačiu būtina jų poveikį įvertinti kiekybiškai, kad gauti informaciją kurios pagalba galima būtų modeliuoti įvairias būsimas situacijas. Šiam tikslui ir yra naudojama regresinė analizė.

1. Išanalizuoti AB Klaipėdos nafta grynojo pelno pokytį, keičiantis darbuotojų

2. Išnagrineti AB Klaipėdos nafta grynojo pelno pokytį, keičiantis pardavimų

Darbo metodai - mokslinės teorinės literatūros bei kitų informacijos šaltinių analize,

Naftos terminalas Klaipėdos uoste veikia nuo 1959 m. Tai pats pirmasis terminalas, pasitinkantis įplaukus pro uosto vartus.

Pirmasis regresijos sąvoką paminėjo anglų statistikas F. Galton, tyręs tėvų ir vaikų ūgio priklausomybę. Jo nuomone, kad aukštų tėvų vaikai yra aukšti, o mažų – maži, tačiau bendrai yra tendencija, kad vaikų ūgis svyruoja apie vidurkį. Vadinasi, tai yra vaikų ūgių regresija apie vidurkį.

(yt = β0 + β1x1i + ... + βnxni + εi ),

kur i y - nagrinėjamas veiksnys; i x - įtakojantis veiksnys; ( o ir (1 - parametrai; i ( - paklaida.

Panaudojant šią formulę, bus sukurti trys ekonometriniai modeliai, kurie parodys:

Įvertis b0 rodo, kad vidutinis pastovus grynasis pelnas yra 90,281 mln. Eur., kurie nepriklauso nuo darbuotojų skaičiaus, o įmoneje padidėjus bent vienu darbuotoju, grynasis pelnas sumažėja vidutiniškai 13 Eur., per pasirenktus penkis metus.

AB Klaipėdos nafta penkerių metų grynasis bei pardavimo savikaina pateikti 3 lenteleje. Pagal turimus duomenis yra sudaromas ekonometrinis modelis, kurio pagalba bus galima prognozuoti, kaip keičiasi įmonės grynasis pelnas, keičiantis pardavimo savikainai.

Įvertis

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1755 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnesa
  • AB „Klaipėdos nafta“ regresinė analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
AB „Klaipėdos nafta“ regresinė analizė. (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-klaipedos-nafta-regresine-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 20:54
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo