AB „Lietuvos dujos“ gamybos išteklių produktyvumo analizė


Įvadas. Informacija apie AB „Lietuvos dujos“. Kapitalo struktūra. Pakeitimas kapitalu. Gamybos išteklių panaudojimo galimybės. Išvados. Literatūra.

Šie tikslai yra pastovūs ir nekintantys, nes AB „Lietuvos dujos“ juos kelia kiekvienais metais. Tačiau yra ir pagrindinis tikslas kuris nuolat keičiasi, šis tikslas būna susijęs su kažkokios problemos sprendimu. Šios problemos atsiradimą dažnai įtakoja besikeičianti įmonės mikro bei makro aplinka. Pavyzdžiui 2000 metais pagrindinis tikslas buvo išspręsti renovacijos problemą. Įmonėje buvo diegiama naujausia techninė įranga bei kompiuterinė sistema. 2001 metais svarbiausias tikslas buvo tinkamai pasiruošti AB „Lietuvos dujos“ privatizavimui. 2002 metais susirūpinta įmonės veiklos efektyvaus organizavimo problemomis. Įgyvendinus visus šiuos tikslus, tai leistų padidinti bendrovės veiklos efektyvumą, sustiprinti jos konkurencingumą rinkoje. Tikslų įgyvendinimas garantuotų geresnį veiklos planavimą ir organizavimą, racionalesnį funkcijų bei atsakomybės paskirstymą bei priimtų sprendimo vykdymo kontrolę. Siekiant numatytų tikslų, įmonėje suformuota atitinkama organizacinė struktūra bendrovės būklės vidinei analizei atlikti ir atitinkamoms išvadoms ir rekomendacijoms parengti.

Kapitalas – tai žmogaus sukurtos gamybos priemonės naudojamos tam, kad toliau vyktų gamyba. Kapitalo struktūra – tai firmos finansavimo procese naudojamų paskolų ir akcinio kapitalo derinys. Per nagrinėjamą laikotarpį – 2006 – 2008 m. AB „Lietuvos Dujos“ įstatinis kapitalas buvo lygus 469 068 254 Lt, kuris buvo padalintas į 469 068 254 vieno lito nominaliosios vertės paprastasias akcijas. 2007 ir 2008 metais šie skaičiai nei kiek nepakito, akcininkų skaičius 2007m. buvo 2059, o 2008m. 2373 akcininkai, įstatinis kapitalas nepakito. Bendrovė savo akcijų per visus tris metus įsigijusi nebuvo ir jokių sandorių susijusių su savo akcijų įsigijimu ar perleidimu nesudarė.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 204 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1352 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kestuks
  • AB „Lietuvos dujos“ gamybos išteklių produktyvumo analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
AB „Lietuvos dujos“ gamybos išteklių produktyvumo analizė. (2015 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-lietuvos-dujos-gamybos-istekliu-produktyvumo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:42
×