AB „Lietuvos energijos“ fundamentinė vertybinių popierių analizė


Įvadas. Ekonominiai makro aplinkos veiksniai. Bendrasis vidaus produktas. Metinė infliacija. Nedarbo lygis Lietuvoje. Paskolų palūkanų norma gyventojams. Fundamentinė analizė ir šakos analizė. Veiklos strategija 2014-2020 m. Aplinkos analizė. LE grupės struktūra ir valdymo principai. Veiklos ir finansiniai rodikliai. Išorinės aplinkos analizė. Finansiniai tikslai ir rodikliai. Įmonės finansinės vertės apibrėžimas. Pagrindiniai veiklos ir finansiniai rodikliai. Likvidumas. Nuosavo kapitalo pelningumas. Grynasis pelningumas. Investicijų pelningumas. Turto pelningumo rodikliai. Išvados. Literatūra. Priedai.


Būtent vadovai formuoja vidinę įmonės aplinka, kuri priklauso nuo jų asmeninių savybių, gebėjimų. Įmonėje savininkas gali realizuoti savo tikslus, tai didinti pajamas, siekti ekonominės valdžios, bei kelti socialinį prestižą. Kaip ir minėjau įmonę sudaro daug element ir ryšių dėl jų įmonę galime vetinti kaip, socialinę, informacinę, mechaninę ar energetinę sistemą. Dažniausiai išskiriamos yra ekonominis, socialinis ir techninis posistemiai. Jei įmonė yra kaip socialinė sritis, joje labiausiai bus akcentuojami savininkų, darbuotojų ir akcininkų interesai, kurie bus mėginami suderinti siekiant didžiausios naudos įmonei, tai reiškia įmonė naudoja gamybos priemones, gamina prekes ir jas pardavus gauna pajamų tolimesnei veiklai. Įmonė yra sudėtinga ir kartu atvira sistema, nuo aplinkos priklauso jos veikla, bet tuo pačiu ji veikia aplinką.

Darbo tikslas: atlikti AB „Lietuvos energijos“ fundamentinę vertybinių popierių analizę.

Analizuojant įmonės aplinką bus analizuojami tokie veiksniai, kurie buvo išskirti į mokslinės literatūros šio darbo pirmajame skyriuje:

Paveiksle numeris 2 matome, kad infliacija pakankamai sparčiai augo iki 2017 m. rugsėjo mėnesio, tačiau paskutinius tris mėnesius infliacija krito, 2018 metais kovo mėnesį infliacija siekė 2,50%. Infliacijos augimas yra geras ženklas, tai reiškia ekonomikos augimą, tačiau tai gali būti ir grėsmė, kuri sąlygotų spartų kainų augimą.

Paveikslas 3 rodo nedarbo lygi Lietuvoje. Nuo 2016 metų sausio mėnesio nedarbo lygis mažėjo iki 2017 metų balandžio mėnesio. 2017 metais balandžio mėnesį nedarbo lygis siekė 6,70%. Didžiausias nedarbo lygis buvo 2016 metais sausio mėnesį. Daugiau užimtų, dirbančių bei pajamas gaunančių žmonių reiškia, kad verslas vystosi bei auga. Tai taip pat sąlygoja ir ekonomikos augimą.

Ketvirtame paveiksle matome paskolų palūkanų norma gyventojams. Atsižvelgiama ne tik į būsto pirkimui skirtas paskolas, bet ir į vartojimo bei kitoms reikmėms skirtų paskolų palūkanas. Palūkanos nėra didelės, skatina investuoti į nekilnojamąjį turtą. Augant nekilnojamojo turto rinkos rodikliams auga ir ekonominiai rodikliai. Didžiausios palūkanos buvo 2016 metais sausio mėnesį – 4,20%, o mažiausios 2016 metais gruodžio mėnesį.

Žinome, kad nekilnojamojo turto rinkos svyravimai daro didelę įtaką ir ekonominiams svyravimams. Stebėdami nekilnojamojo turto rinkos nuosmukį galime prognozuoti ir visos ekonomikos nuosmukį netolimoje ateityje.

Fundamentinės analizės pagrindinis objektas yra įmonė. Fundamentinės analizės pagalba galime įvertinti kuri įmonė auga labai greitai, o kuri yra rinkoje nepakankamai įvertinta, išsiaiškinti galime tokiais būdais kaip, studijuojant rinkos situacija, valdymo organus, įmonės ekonomines ataskaitas, valdymo potencialus.

Jeigu, tarkime norime investuoti į įmone ir priimti svarbius sprendimus fundamentinė analizė yra ypač naudinga. Taikant įvairius metodus galime išsiaiškinti tikrąją akcijos vertę, tai yra pagrindinis analizės tikslas. Vieni iš populiariausių yra įmonių lyginimo metodas, diskontuotų pinigų srautų metodas ir santykių rodiklių metodas.

Fundamentinė analizė tai išsami įmonės analizė, dažniausiai naudojami du tyrimo metodai: ,,iš apačios į viršų ir ,,iš viršaus į apačią“.

  • Microsoft Word 201 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (3159 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilmante
  • AB „Lietuvos energijos“ fundamentinė vertybinių popierių analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
AB „Lietuvos energijos“ fundamentinė vertybinių popierių analizė. (2019 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-lietuvos-energijos-fundamentine-vertybiniu-popieriu-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 18 d. 16:12
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo