AB Lietuvos geležinkeliai vadybinės veiklos analizė


Įvadas. AB ,, Lietuvos geležinkeliai“ vizija ir misija. AB ,, Lietuvos geležinkeliai“ pristatymas. Valdymo struktūra AB ,, Lietuvos geležinkeliai“. Planavimo sistema AB ,, Lietuvos geležinkeliai“. Žmogiškųjų išteklių valdymas AB ,, Lietuvos geležinkeliai“. Motyvavimo priemonės. Streso ir konfliktų valdymas AB ,, Lietuvos geležinkeliai“. Kontrolė AB ,, Lietuvos geležinkeliai“. AB ,, Lietuvos geležinkeliai“ swot analizė. Išvados. Literatūra.


Darbo objektas - AB „ Lietuvos geležinkeliai" vadybinės veiklos analizė. Darbo tikslas - išanalizuoti pasirinktos bendrovės valdymo, veiklos planavimo, organizavimo, streso ir konfliktų valdymo ypatumus.

Linijinė valdymo struktūra yra viena seniausia, stabiliausia ir paprasčiausia. Vadovas lengvai gali kontroliuoti savo pavaldinius. Kiekvienam padaliniui vadovauja vienas vadovas, kuris atlieka visas valdymo funkcijas. Visi pavaldiniai visuomet gauna vienareikšmius nurodymus nuo vieno vadovo, yra gan tikslūs ir aiškūs. Pavaldiniai turi atsiskaityti taipogi vienam vadovui, pateikusiam nurodymus, manau, tai yra gerai, labai paprasta, taigi neturėtų kilti jokių neaiškių situacijų. Esant tokiai valdymo struktūrai įmonėje, vadovas yra asmeniškai atsakingas už jam pavaldaus padalinio darbą.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ vykdo keleivių ir krovinių pervežimus, taigi kad tie procesai puikiai ir nenuostolingai funkcionuotų, bendrovės darbuotojams būtina nuolat analizuoti keleivių ir krovinių srautus, kiek ir kada keliauja žmonės, kokių apimčių kroviniai yra gabenami, kokiais atstumais, bet racionalizuojant keleivių ir krovinių vežimus, vien tik ištirti keleivių srautus nepakanka- būtina žinoti ir keleivių norus bei pageidavimus.

Siekdama pagerinti darbuotojų gyvenimo kokybę, ugdyti individualius sveikos gyvensenos ir elgsenos įgūdžius, nuosekliai skatinti veiklą, padedančią saugoti ir stiprinti darbuotojų sveikatą, užtikrinti labiausiai paplitusių ligų prevenciją, ankstyvą diagnostiką bendrovė dalinai dengia darbuotojų abonementų į sporto klubus kainą ir diagnostinio sveikatos patikrinimo išlaidas.

Bendrovės darbuotojams ir jų šeimos nariams suteikiamos galimybės išvykti ir į tolimesnius kraštus, skiriant jų turistinėms ir asmeninėms išvykoms tarptautinės geležinkelių organizacijos OSŽD bilietus. Darbuotojų motyvacijos bei lojalumo didinimui bendrovės mastu organizuojami įvairūs šventiniai renginiai (minėjimai, koncertai), kasmet minima profesinė šventė – geležinkelininkų diena, kurios metu pagerbiami geriausi bendrovės darbuotojai - jiems įteikiami apdovanojimai ir padėkos. Generalinio direktoriaus įsakymu nustatyta profesinės šventės – Geležinkelininkų dienos data. oficialiai pažymima kiekvienų metų rugpjūčio mėnesio paskutinės kalendorinės 7 dienų savaitės šeštadienį. Siekiant nustatyti darbuotojų pasitenkinimo darbu koeficientą, sužinoti jų nuomonę apie bendrovėje taikomas motyvacijos ir darbo užmokesčio sistemas, darbo sąlygas, darbuotojų informavimo būdus, mokymo organizavimą bei kitus darbuotojams aktualius klausimus, jau du kartus (2010 m. ir 2013 m.) buvo atlikta bendrovės darbuotojų pasitenkinimo darbu apklausa. Remiantis apklausos rezultatais buvo patvirtinti priemonių planai, kurie sėkmingai įgyvendinami. Apklausos rezultatai parodė, kad dauguma darbuotojų buvo ir yra patenkinti savo darbu.

Akcinėje bendrovėje kontroliuojama turto apsaugos sistema – sukuriamos efektyvios sąlygos, kurioms esant saugomas ir naudojamas bendrovės turtas. Vykdoma štai taip:

Bet kuri įmonė nori ilgai išlikti rinkoje, kurti naujus produktus, paslaugas, siekti pritraukti kuo daugiau. AB „Lietuvos geležinkeliai“ yra pelno siekianti įstaiga ir visos gaunamos lėšos yra skiriamos paslaugų teikimo gerinimui. Todėl atliksiu įmonės SWOT analizę, kad geriau suprasti kokios yra grėsmės, galimybės, stiprybės ir silpnybės AB „Lietuvos geležinkeliai“.

Galimybė atnaujinti pasenusį riedmenų parką, pakelti keleivių vežimo kokybę ir pritraukti papildomus keleivių srautus;

Nepakankamai atnaujinti riedmenys, dėl to gali prastėti keleivių vežimo kokybė;

Grėsmes galima panaikinti atnaujinus riedmenų parką maksimaliai, tada būtų didesnė tikimybė pritraukti daugiau keleivių ir tai sumažintų konkurencingumą su kelių transporto priemonėmis, gausiai pagerėtų keliavimo kokybė, tai atneštų įmonei didesnį pelną ir atsirastų didesnė tikimybė sėkmingesnei įmonės plėtrai.

  • Microsoft Word 243 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (4532 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ina
  • AB Lietuvos geležinkeliai vadybinės veiklos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
AB Lietuvos geležinkeliai vadybinės veiklos analizė. (2017 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-lietuvos-gelezinkeliai-vadybines-veiklos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 16 d. 18:33
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo