AB „Lietuvos paštas“ Pasiuntinių pašto skyriaus valdymo analizė


Ab “Lietuvos paštas” pasiuntinių pašto skyriaus valdymo analizė. Įmonės pristatymas. Pasiutinių paštas įmonės struktūra. Komunikacija. Informacija. Sprendimų priėmimas. Planavimas. Organizavimas. Vadovavimas. Motyvavimas. Koordinavimas. Kontrolė. Organizacijos paskirtis vizija, misija, strategija, vertybės. Išvados. Rekomendacijos. Literatūra.

Akcinės bendrovės Lietuvos pašto Pasiuntinių pašto skyrius teikia klientams:

Tarptautinio greitojo pašto (EMS) paslaugos – tai pašto siuntų surinkimo, paskirstymo, vežimo ir pasirašytino įteikimo gavėjams užsienyje per pasiuntinį paslaugos, turinčios pirmenybę prieš kitas pašto paslaugas.Siuntos siunčiamos į 77 šalis.Vidutinė siuntų vežimo į gavimo šalį trukmė – dvi – šešios darbo dienos. Jeigu siuntėjas pageidauja, pasiuntinys atvyksta paimti siuntą.

Europos siuntinys paslauga (EPG) – pavienių siuntinių ar siuntinių grupių siuntimas su garantuotu įteikimu gavėjui per pakankamai trumpą laiką į 21 Europos šalį – Airiją, Austriją, Belgiją, Daniją, , Graikiją, Islandiją, Ispaniją, Italiją, Jungtinę Karalystę, Liuksemburgą, Norvegiją, Nyderlandus, Portugaliją, Prancūziją, Slovakiją, Slovėniją, Suomiją, Švediją, Šveicariją, Vengriją ir Vokietiją.

"EXPRESS" paslauga skirta klientams, turintiems verslo ryšių ar asmeninių interesų Baltijos šalyse. "EXPRESS" paslaugos privalumas: skubiosios siuntos paimamos iš siuntėjo ir pristatomos tiesiogiai gavėjui, t. y. "nuo durų iki durų", nesvarbu, ar tai įstaigos, ar privati siunta.

Pasiuntinių pašto skyriaus misija:

Patikimai ir efektyviai teikti pasiuntinių pašto paslaugas verslo ir individualiems klientams, užtikrinant paslaugų prieinamumą Lietuvoje ir konfidencialumą.

1.2 Pasiuntinių pašto skyriaus struktūra

Prieš pradedant nagrinėti organizacinių struktūrų formas, būtina išsiaiškinti, kas yra tiesioginis (linijinis) ir netiesioginis (funkcinis) pavaldumas.

Pasiuntinių paštas yra AB „Lietuvos pašto“ skyrius, teikia klientams pasiuntinių paslaugas. Nagrinėjamame skyriuje vyrauja linijinė organizacinė struktūra, pavaldiniai pavaldūs vienam vadovui. Ši struktūra yra labai tinkama paslaugas teikiančioms įmonėms, bei nuolatinei pasikartojančiai veiklai. Šios struktūros privalumai įmonėje yra tokie:

informacija tiesiogiai perduodama kiekvienam darbuotojui;

kiekvienas darbuotojas atsakingas tik už savo paskirtą darbą;

informacija mažiau iškraipoma, nėra tarpininkų, todėl kiekvieną darbuotoją pasiekia teisinga ir konkreti informacija;

vadovą pasiekia visa informacija apie tai kas vyksta įmonėje.

Gandus sukelia informacijos stoka, komunikavimo klaidos (pavyzdžiui, informacijos filtravimas, kai konkretus asmuo dalį informacijos sulaiko ir toliau perduoda nepilną ir, tuo pačiu, nebetikslią informaciją).

Pasiuntinių paštas yra paslaugas teikianti organizacija. Kadangi paslauga – ne daiktas, o veiksmų ar procesų derinys, esminis vaidmens momentas yra tas, kad personalo elgsena, mokėjimas bendrauti ir palaikyti santykius su klientais lemia įmonės veiklos sėkmę. Ypač reikšmingą vaidmenį vaidina darbuotojai tiesiogiai bendraujantys su klientais. Tad šiems darbuotojams tenka bendrauti ir dalintis informacija ne vien organizacijos viduje, bet ir išorėje, t.y. bendraujant su klientais.

Išanalizavus Pasiuntinių pašto komunikacijos, informacijos sąvokas, paaiškėjo, kad informacijos esmė vaidina didžiulį vaidmenį organizacijoje. Jei laiku darbuotojai nebūtų informuojami apie naujoves ar pasikeitimus organizacijoje, kiltų chaosas ir organizacija žlugtų. Pastebėta, jog komunikacijos sąvoka Pasiuntinių pašte yra daug platesnė nei vien pasikeitimas informacija. Minėtoje organizacijoje informacija perduodama verbaliniu ir neverbaliniu būdu. Visada informacija juda „žemyn“ ir „aukštyn“.

Kartais informacija būna vienpusė su grįžtamuoju ryšiu, kai vadovas pateikia informaciją ir pasitikslina kaip ji suprasta, o kartais būna dvipusė, kai vadovas su darbuotojais pasikeičia idėjomis. Pasiuntinių pašto vadovas informaciją iš darbuotojų gauna tikslią, nes jis moka išklausyti blogas ir geras žinias, neieško kaltininkų, sudaro tokią atmosferą, kad dirbantis asmuo nebijo pasakyti savo klaidas, jas pripažinti ir ieškoti išeičių.

Sprendimus priimančiose grupėse bendrauja įvairaus informuotumo lygio žmonės. Sprendimų priėmimo kokybė tokioje situacijoje priklauso nuo pasikeitimo informacija. Yra įrodyta, kad mažos grupės priima efektyvesnius sprendimus už individualiai dirbančius žmones.

Vadovas siekdamas priimti teisingus sprendimus pasitaria su pavaldiniais, dirbančiais tiesiogiai su klientu, nes šitie žmonės geriausiai žino kas, kodėl ir kaip vyksta, ir kokie sprendimų būdai yra efektyviausi.

Nagrinėjamoje organizacijoje dirba kompetetingas personalas. Kompetencija – tai visuma žinių, mokėjimo ir elgsenos, kurią personalas panaudoja teikdamas paslaugą. Dirbant tiesiogiai su klientais susiklosto tokių situacijų, kad priimti sprendimą tenka greitai, nepasitarus su vadovu, tam reikalinga didelė darbuotojų kompetencija ir žinios kokie galimi sprendimo priėmimo būdai. Analizuojamoje paslaugų organizacijoje, kur procese dalyvauja klientas, personalo veiklai būdinga ne vien profesinis – techninis aspektas. Paslauga remiasi ne tik materialiais komponentais ir technologija, bet ir pasireiškia kaip tam tikra santykio forma. Į ją įsipina labai svarbus santykių komponentas, išryškėjantis paslaugos teikimo procese.

  • Microsoft Word 86 KB
  • 2015 m.
  • 22 puslapiai (4787 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deimantė
  • AB „Lietuvos paštas“ Pasiuntinių pašto skyriaus valdymo analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
AB „Lietuvos paštas“ Pasiuntinių pašto skyriaus valdymo analizė. (2015 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-lietuvos-pastas-pasiuntiniu-pasto-skyriaus-valdymo-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 10:34
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo