AB „Lietuvos pašto“ siuntų eigos analizė


Kursinio darbo užduotis. Anotacija. Įvadas. Literatūros šaltinių analizė. Korespondencija. Siuntiniai. Pašto siuntos. Siuntų vežimų charakteristika. Pašto siuntų lydraščiai. Siuntimo žalos atlyginimas. Įmonės veiklos pristatymas. Įmonės padėties analizė. Įmonės organizacinė valdymo struktūra. Įmonės rinkos analizė. Tyrimo rezultatų analizė ir siūlymai identifikuotai problemai spręsti. Tyrimo metodologija. Tyrimo rezultatų analizė. Argumentuoti siūlymai identifikuotai problemai spręsti. Išvados ir rekomendacijos. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas. Įvadas. Įmonės veiklos pristatymas. Įmonės organizacinė valdymo struktūra. Tyrimo metodo. Tyrimo. Įvadas. Įmonės veiklos pristatymas.


Kursinio darbo tikslas: išanalizuoti AB „Lietuvos pašto“ įmonės veiklą ir jos padėtį rinkoje, įdentifikuoti VCP problemas ir pateikti siūlymus įmonės problemų sprendimui.

Kursiniame darbe analizuojama AB „Lietuvos pašto“ Vilniaus filialo Vilniaus Centrinio pašto siuntų eiga. Stengiamasi ištirti kokie veiksniai daro poveikį smulkių siuntų formavimo ir išsiuntimo eigai. Siekiama įvertinti darbo kokybę ir kokią įtaką tai turi klientams. Tam tikslui buvo apklausti bendrovės vadovai ir darbuotojai. Buvo atlikta tyrimo rezultatų analizė, pateiktos išvados ir pasiūlymai.

Kursinio darbo objektas – AB „Lietuvos pašto“ Vilniauas filialio Vilniaus centrinis paštas (toliau VCP). Šios bendrovės pagrindinė veikla yra pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugos.

Kurisinio darbo tikslas – išanalizuoti AB „Lietuvos pašto“ įmonės veiklą ir jos padėtį rinkoje, įdentifikuoti VCP problemas ir pateikti siūlymus įmonės problemų sprendimui.

Pašto korespondencijos siuntos pervežamos dėžėse arba maišuose. Vienos dėžės arba vieno maišo svoris negali viršyti leistino svorio – 30 kg. Laikraščiai, žurnalai, reklaminiai leidiniai pakuojami į paketus. Paštu galima siusti ir kitus daiktus, pvz. dviračius ir kitą sportinį inventorių, drabužius, įvairius įrengimus ir t.t. Tam, kad būtų patogu transportuoti daiktus, jie turi būti tinkamai supakuoti.

Pagrindiniai pašto sistemos logistikos centrai Lietuvoje yra dideli miestai: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai. Vilniuje, netoli nuo oro uosto, yra pašto pervežimo centras (PPC), į kurį vežama visa pašto korespondencija. Pašto pervežimo centre siuntos skirstomos pagal pristatymo vietas, pakuojamos ir atiduodamos tinkamam maršrutui.

Smulkias siuntas dažniausiai aptarnauja automobilių transporto vežėjai. Veiksmingai dirbantis automobilių transporto vežėjas gali konkuruoti su oro transportu, teikdamas krovinio transportavimo paslaugas iš vieno taško į kitą, jei maršrutas neviršija 800 kilometrų.

Visa pašto korespondencija, įvairūs daiktai, viską, ką LR įstatymai leidžia siųsti paštu Lietuvoje pervežami automobiliais. Taip yra todėl, kad transporto vežėjai gali gerokai efektyviau vykdyti krovimo, perėmimo ir pristatymo operacijas, kai vežimo atstumas neviršija 600 – 800 kilometrų. Skirtingai nei kitų vežėjų, kurių miestų ribose maršruto ilgis sudaro tik apie 10 kilometrų, pašto pervežimo maršrutai miesto ribose gali viršyti 120 kilometrų. Tai priklauso nuo pašto veiklos specifikos: vieniu maršrutu tenka važiuoti du, o kartais net ir tris kartus per dieną [2].

Darbuotojų skaičius – įmonėje AB „Lietuvos paštas“ dirba 5437 darbuotojai (apdraustieji), bendrovė klasifikuojama kaip stambi įmonė.

Veiklos pobūdis – yra pašto, kurjerių, finansinės ir kitos paslaugos.

AB „Lietuvos paštas“ pagrindinė veikla – pašto paslaugos visoje Lietuvoje.

Civilinė atsakomybė – ribota, kai bankroto atvejų prarandama tik įmonė.

Vilniaus Centrinio Pašto misija – patikimai ir efektyviai teikti universaliąsias ir kitas pašto paslaugas (toliau – UPP) verslo ir individualiems klientams, užtikrinant UPP prieinamumą bei plečiant netradicines pašto paslaugas vidaus rinkoje.

Funkcinės valdymo struktūros privalumai: efektyviau ir racionaliau naudojami ištekliai, geriau atliekami specializuoti darbai, aiškūs karjeros tikslai; trūkumai: lėtai priimami sprendimai, kiekvienas skyrius labiau rūpinasi savimi nei bendrais įmonės reikalais.

AB „Lietuvos paštas“ specializuojasi vietiniuose ir tarptautiniuose siuntų vežimuose. Pagrindiniai pašto sistemos logistikos centrai Lietuvoje yra dideli miestai: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai. Vilniuje, netoli nuo oro uosto, yra pašto pervežimo centras (PPC), į kurį vežama visa pašto korespondencija.

  • Microsoft Word 191 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (4911 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kaszalot
  • AB „Lietuvos pašto“ siuntų eigos analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
AB „Lietuvos pašto“ siuntų eigos analizė. (2018 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-lietuvos-pasto-siuntu-eigos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 19 d. 18:29
×