AB „Linas“ ilgalaikio materialaus turto auditas


Susipažinimas su AB „ linas“. Bendrieji ekonominiai veiksniai. Svarbiausios ūkio šakos veikiančios verslą. Žinios apie įmonės vadovybę ir savininkus. Žinios apie įmonės veikla. Galimybės atlikti auditą įvertinimas. Audito planavimas ir atlikimas. Audito rizikos įvertinimas. Reikšmingumo apskaičiavimas. Audito programa. Audito rezultatai. Audito ataskaita. Auditoriaus išvada. Literatūros sąrašas. Priedas.


Šaltinis: sudaryta autoriaus pagal Kustienę A., 2017. Audito pagrindai. Kaunas, p. 12

Azijos šalių tekstilės gaminių pasiūlos didėjimas ir dempingas. Įsigyjamų žaliavų, medžiagų, komplektuojančių detalių kainų augimas. Energetinių resursų ir transporto kainų kilimas.

Šaltinis: sudaryta autoriaus pagal Kustienę A., 2017. Audito pagrindai. Kaunas, p. 14

Produkcija: Lininiai drabužiai, gaminiai voniai ir saunai, lininė patalynė, audiniai, stalo gaminiai, gaminiai virtuvei, interjero gaminiai, „išmanieji“ gaminiai. Eksporto (už Lietuvos ribų) apimtys per 2016 metus sudarė 86,8 % visos realizuotos produkcijos. Pardavimai pagal šalis pasiskirstė taip: Ispanija – 20,2 %, Švedija – 14,0 %, Suomija – 7,7 %, Japonija –6,7 %, Didžioji Britanija - 5,3 %, Latvija - 5,0%, Prancūzija – 4,6 %, JAV – 4,2 %, kitos šalys – 19,1 %. Produkcija buvo parduodama Danijoje, Estijoje, Belgijoje, Olandijoje, Pietų Korėjoje, Australijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Naujoje Zelandijoje, Vietname, Norvegijoje, Italijoje ir kt. 2016 m. Lietuvoje buvo parduota 13,2 % visos realizuotos produkcijos.

Ar honoraras už auditą, gautas iš šio kliento, didesnis negu:

Ar Jūs (personalas) susijęs su kokia nors veikla ar bendrove, turinčia su klientu komercinių reikalų?

Ar Jūs (personalas) turite kokių nors asmeninių ar šeimyninių ryšių su klientu ir jos vadovybe?

Ar Jūs (personalas) turite kliento įmonėje kokių nors finansinių interesų:

Šaltinis: sudaryta autoriaus pagal Kustienę A., 2017. Audito pagrindai. Kaunas, p. 15

Šaltinis: sudaryta autoriaus pagal Kustienę A., 2017. Audito pagrindai. Kaunas, p. 57

Šaltinis: sudaryta autoriaus pagal Kustienę A., 2017. Audito pagrindai. Kaunas ir AB "Linas" finansines ataskaitas (2016).

Išvada: Toleruotina klaida - 80%. Reikšmingumo lygis finansinei atskaitomybei – 175696,45e. Toleruotina klaida laikoma iki 90 procentų, šios įmonės atveju toleruotina klaida yra 80 procentų. Gana didelė toleruotina klaida, kuri reiškia, kad įmonės apskaitoje gali būti didelis pinigų nuokrypis. Tačiau AB „Linas“ įmonės atveju jis neperžengia ribos, kuri yra nustatyta ir aprašyta audito tarptautiniuose standartuose.

Įsitikinti, kad visos ūkinės operacijos ir sandoriai,  kurie turėjo būti už fiksuoti,  yra užfiksuoti;  visas turtas,  kurie turėjo būti užfiksuoti,  yra užfiksuoti ataskaitinio laikotarpio finansinėse ataskaitose.

Įsitikinti, kad įmonės naudojami apskaitos principai tinkamai parinkti ir teisingai taikomi,  atskleisti su įmone ir susiję buvę įvykiai,  ūkinės operacijos ir kiti klausimai; visi atskleidimai,  kurie turėjo būti įtraukti į finansinę atskaitomybę,  yra įtraukti; finansine informacija yra pateikta ir apibūdinta tinkamai,  o atskleidimai yra išreikšti aiškiai;  finansinė ir kita informacija yra atskleista teisingai ir tinkamomis sumomis.

Remiantis atliktu auditu apie AB „Linas” 2015 m. metines finansines ataskaitas pateikėme besąlyginę audito išvadą, pasirašytą 2016 m. balandžio 8 d.

  • Microsoft Word 927 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2901 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • AB „Linas“ ilgalaikio materialaus turto auditas
    10 - 3 balsai (-ų)
AB „Linas“ ilgalaikio materialaus turto auditas . (2019 m. Birželio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-linas-ilgalaikio-materialaus-turto-auditas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 18 d. 01:42
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema