AB perregistravimas į UAB


Akcinės bendrovės pertvarkymas į uždarąją akcinę bendrovę. Įvadas. Ab pertvarkymo į uab etapai:. Visuotinis akcininkų susirinkimas. Viešas paskelbimas. Oficialus pasiūlymas supirkti akcijas. Naujų dokumentų įregistravimas. Negalimos pertvarkyti bendrovės. Visuotinio akcininkų susirinkimo eiga. Išvados. Literatūra ir informaciniai šaltiniai.

Akcinių bendrovių (AB) ir uždarųjų akcinių bendrovių (UAB) pertvarkymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas bei Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymas (Nr. IX-1889, 2003 m. gruodžio 11d.). Remiantis šiais įstatymais išnagrinėsiu AB pertvarkymo į UAB sąlygas. Pertvarkymas – tai juridinio asmens teisinės formos pakeitimas, kai naujos teisinės formos juridinis asmuo perima visas pertvarkytojo juridinio asmens teises ir pareigas. Prieš pradėdama nagrinėti AB pertvarkymo į UAB reikalavimus, nurodysiu AB ir UAB pagrindinius skirtumus.

AB įstatinis kapitalas negali būti mažesnis kaip 150 000 Lt, o UAB įstatinis kapitalas negali būti mažesnis kaip 10 000 Lt. Bendrovės steigėjai gali būti Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie būtinai turi įsigyti steigiamosios bendrovės akcijų. Maksimalus UAB akcininkų skaičius yra 250, AB akcininkų skaičius neribojamas. AB akcijos, skirtingai nei UAB akcijos, gali būti platinamos ir jomis prekiaujama viešai, vadovaujantis vertybinių popierių rinką reglamentuojančiais teisės aktais.

  • Verslas Referatas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1197 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • AB perregistravimas į UAB
    10 - 2 balsai (-ų)
AB perregistravimas į UAB. (2013 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-perregistravimas-i-uab.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 12:07
×