AB Pieno žvaigždės finansinės būklės analizė


Pieno žvaigždės balansas. Ab pieno zvaigzdes finansine analize. Pieno zvaigzdes analize. Pieno žvaigzdes finansines ataskaitos. Pieno zvaigzdes darbuotoju skaicius. Pieno zvaigzdes veiklos analize. Ab "pieno zvaigzdes" finansines bukles ivertinimas. Ab pieno zvaigzdes balansas. Ab pieno žvaigždės veiklos analizė. Uab pieno zvaigzdes balansai.

Įvadas. Horizontalioji balanso analizė. Vertikalioji balanso analizė. Likvidumo rodiklių analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Mūsų darbo tikslas – remiantis bendrovės finansinėmis ataskaitomis, atlikti jos finansinės būklės analizę. Mūsų darbo uždaviniai. Atlikti horizontaliąją balanso analizę bei ją interpretuoti. Atlikti vertikaliąją balanso analizę bei ją interpretuoti. Apskaičiuoti likvidumo rodiklius bei juos interpretuoti. Apibendrinti rezultatus ir prognozuoti įmonės perspektyvas.

Mūsų pasirinkta akcinė bendrovė - koncernas pieno žvaigždės . Koncernas pieno žvaigždės, įkurtas 1998 metais, yra didžiausias ir moderniausias pieno perdirbėjas ne tik Lietuvoje, bet ir baltijos šalyse. Tai ūkio struktūra, jungianti savarankiškas akcines bendroves, kurias sieja bendri interesai, gamybinės bei technologinės programos. Koncernas vienija: mažeikių pieninę, pasvalio sūrinę, AB panevėžio pienas ir Kauno pieninę. 2010 metais vidutinis darbuotojų skaičius įmonėje buvo –.

pieno žvaigždės priklausančiose įmonėse šiuo metu gaminama apie 500 pavadinimų produktų. Vietos rinkoje koncernas garsėja savo pieno gaminiais: pienu, kefyru, sviestu, grietine, įvairių rūšių varške, jogurtais, pieniškais desertais ir fermentiniu sūriu. Pagrindinę eksportui skirtų produktų dalį sudaro puskietis fermentinis sūris, sviestas, lieso pieno ir išrūgų milteliai. Daugiausia produktų šiuo metu eksportuojama į europos sąjungos ir baltijos šalis, rusiją, nvs, japoniją ir jav.

Mūsų darbo tikslas – remiantis bedviejų ar daugiau metų finansinių ataskaitų duomenų palyginimas vadinamas horizontaliąja analize. Taigi ši analizė padeda nustatyti atitinkamų rodiklių dinamiką. Rodiklių dinamika apskaičiuojama absoliučiais dkaip matome iš apskaičiavimų, dauguma rodiklių 2009 metais turėjo tendenciją mažėti (lyginant su 2008 m). Labiausiai mažėjo ilgalaikės gautinos sumos (77,52%). O tai reiškia, kad įmonė neskolina savo laisvų lėšų kitiems subjektams. Greičiausiai dėl to, kad jos pačios finansinė padėtis nėra itin gera.

Taip pat ženkliai sumažėjo paskolos ir kitos finansinės skolos, o tai yra teigiamas pokytis, kadangi pagirtina, jei įmonė finansų krizės metu, nedidina savo įsipareigojimų, bet juos mažina. Be to, gana ženkliai sumažėjo atsargų kiekis (52,05%), o tai rodo, jog įmonė nerizikuoja įšaldyti savo atsargų ir, kritus pardavimams, superka mažiau žaliavų labiausiai ‚krentantis į akį‘ padidėjęs rodiklis 2009 metais yra grynųjų pinigų kiekis. Jų 2009 metais, lyginant su praeitais metais, padaugėjo daugiau nei kartus. Tačiau tai anaiptol neparodo, jog įmonės pardavimai didėja, tiesiog ženkliai sumažėjus atsargoms (kitaip tariant, pardavus produkciją, neskubama pirkti naujų žaliavų), padaugėjo laisvų pinigų. Verta paminėti, jog pieno žvaigždės pardavimų pajamos 200vertikalią analizę galima vadinti lyginamųjų svorių skaičiavimu. Kiekvienas dalinis rodiklis sudaro tam tikrą bazinio rodiklio procentą.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1444 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • AB Pieno žvaigždės finansinės būklės analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
AB Pieno žvaigždės finansinės būklės analizė. (2011 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-pieno-zvaigzdes-finansines-bukles-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 10:38
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo