AB „Pieno žvaigždės“ finansinės būklės įvertinimas


Įvadas. Finansinės būklės įvertinimas. Finansų analizės esmė, reikšmė ir tikslai. Šaltiniai, naudojami atliekant finansų analizę. Analizės įvertinimo finansiniai rodikliai. „Pieno žvaigždės“ 2014 – 2016 metų finansinių rodiklių analizė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Norint įvertinti įmonių finansinę būklę, įmonėse finansinės informacijos šaltiniai nagrinėjami pasitelkus rodiklių grupes (J. Mackevičius, D. Poškaitė, L. Villis, 2011):

Šis skirstymas yra daugiau metodinio, o ne praktinio pobūdžio. Yra rodiklių, kuriuos galima priskirti dviem arba net trim grupėms, o yra rodiklių, kuriuos sunku priskirti nurodytoms grupėms. Atskiri rodikliai atspindi realią naudą, gaunamą investavus kapitalą, įmonės galimybes vykdyti finansinius įsipareigojimus, jie parodo, ar efektyviai naudojamas trumpalaikis turtas.  J. Mackevičiaus, D. Pokštaitės, L.Villio knygoje mokumą apibūdina kaip įmonės sugebėjimą padengti trumpalaikius ir ilgalaikius įsipareigojimus trumpomis mokėjimo priemonėmis. Yra skiriamas trumpalaikis ir ilgalaikis mokumas. Įmonė laikoma moki, jeigu nagrinėjamu laikotarpiu turi ne mažiau mokėjimo priemonių nei įsipareigojimų. Įmonės mokumas atspindi įmonės finansinę būklę, todėl jos mokumas yra svarbus kreditoriams ir investuotojams.

Trumpalaikio mokumo analizė. Įmonės mokumas nustatomas skaičiuojant ir vertinant kelis rodiklius. Vienas iš jų- bendrasis trumpalaikio mokumo koeficientas. Ji galima apskaičiuoti taip:

Dar vienas rodiklis, kuris skaičiuojamas norint įvertinti esamą įmonės mokumo būklę tai greitojo trumpalaikio mokumo rodiklis (GMR). Šis rodiklis parodo įmonės gebėjimą greitai patenkinti skolintojų reikalavimus. Jis apskaičiuojamas taip:

Šis rodiklis parodo, ar įmonė galėtų greitai apmokėti savo trumpalaikius įsipareigojimus. Greitojo mokumo rodiklis tiksliau nei bendrojo mokumo rodiklis padeda įvertinti trumpalaikį mokumą. Šio rodiklio koeficientas neturėtu būti mažesnis kaip vienas, nes tai reiškia, kad įmonė nebus pajėgi patenkinti skolintojų reikalavimų jeigu jie to pareikalautų.

Ilgalaikio mokumo analizė. Kreditoriai ir investuotojai labiau domisi ne trumpalaikiu, bet ilgalaikiu mokumu. Ilgalaikiu mokumu laikomas įmonės gebėjimas išlaikyti ilgalaikę finansinę pusiausvyrą. Kaip ir trumpalaikis mokumas, taip ir ilgalaikis mokumas gali būti įvertinamas rodikliais. Įvairūs autoriai juos vadina skirtingai, vieni ilgalaikio mokumo ir kapitalo struktūros rodikliais, kiti- finansinio stabilumo rodikliais. L. Juozaitienės knygoje „Įmonės finansai: analizė ir valdymas“ rodikliai vadinami skolos rodikliais. Pagrindinis šios analizės tikslas yra išsiaiškinti ar įmonė gebės grąžinti skolas ir sumokėti palūkanas. Rodikliai parodo įmonės gebėjimą nustatytais terminais įvykdyti ilgalaikius įsipareigojimus. Vienas iš rodiklių, kuris yra skaičiuojamas norint įvertinti ilgalaikį mokumą tai bendrasis skolos rodiklis. Jis apskaičiuojamas taip:

J. Mackevičiaus, D. Pokštaitės, L. Vilio knygoje „Finansinė analizė“ aiškinama, kad rodiklis rodo, kokia dalis skolintų lėšų panaudojama įmonės turtui sudaryti. Kuo šis rodiklis mažesnis, tuo geresnė įmonės finansinė būklė. Rodiklis vertinamas labai gerai jeigu yra mažesnis negu 0,3 jeigu rodiklis viršija 1, įmonei tai yra blogai, nes gali sukelti bankrotą.

(4)Vienas svarbiausių įmonės veiklos efektyvumą apibūdinantis kriterijus yra grynasis pelnas, kurio remiantis skaičiuojami pagrindiniai santykiniai pelningumo rodikliai. Teorijoje ir praktikoje yra skaičiuojami šie pardavimo pelningumo rodikliai:

Nemažiau svarbus yra ir turto grąžos rodiklis, jis parodo įmonės ilgalaikio ir trumpalaikio turto naudojimo efektyvumą ir vadovų gebėjimą jį valdyti. Kai šis rodiklis yra didesnis nei 0,2, įmonės būklė vertinama labai gera, kaip rodiklis mažesnis nei 0,8- patenkinamas. Rodiklis apskaičiuojamas:

AB „Pieno žvaigždės“ ypatingai didelį dėmesį skiria produktų saugai ir kokybei, rūpinasi, kad būtų patenkinti šiandienio vartotojo lūkesčiai. Bendrovėje naudojamos pažangiausios gamybos technologijos, padedančios užtikrinti aukščiausią ir stabilią produktų kokybę, saugą ir higienos lygį. Didelis dėmesys skiriamas produktų natūralumui, maistinei vertei, žaliavų be GMO naudojimui. Tai paskatino pradėti ekologiškų produktų gamybą.

  • Microsoft Word 186 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3446 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabija
  • AB „Pieno žvaigždės“ finansinės būklės įvertinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
AB „Pieno žvaigždės“ finansinės būklės įvertinimas. (2017 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-pieno-zvaigzdes-finansines-bukles-ivertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 20:55
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo