AB Pieno žvaigždės rizikos mažinimo būdai


Įvadas. AB „Pieno žvaigždės“ pristatymas. Rizikų mažinimo būdai. Rizikos paskirstymas tarp projekto dalyvių. Rizikos draudimas. Lėšų rezervavimas nenumatytoms išlaidoms. Diversifikacija. Išorinės aplinkos analizė. Pest analizė. Vidinės aplinkos analizė. Ssgg analizė. AB „Pieno žvaigždės“ rizikų nustatymas. Rizikos registras ir rizikos žemėlapis. Pasiūlymai rizikai sumažinti. Išvados.


Darbo tikslas yra nustatyti rizikų mažinimo būdus bendrovėje „Pieno žvaigždės“ bei pateikti papildomus rizikos mažinimo būdus.

Darbo objektas – AB „Pieno žvaigždės“ rizikos mažinimo būdai.

Siekiant įgyvendinti darbo tikslus, sprendžiami šie uždaviniai:

Išanalizuoti bendrovės išorinę aplinką, atlikti PEST analizę;

Pieno gaminius įmonė teikia ne tik Lietuvos rinkoje, bet taip pat kitose Baltijos šalyse, NVS, Europos Sąjungoje, Japonijoje ir JAV. Iki Rusijos embargo ES maisto produktams, Rusija buvo viena pagrindinių rinkų, į kurias bendrovė eksportavo savo produkciją.

Visiškai išvengti rizikos neįmanoma, kadangi imantis veiksmų išvengti vienos rizikingos situacijos, galima patekti į kitą. Visiškas neveikimas taip pat yra praleistų galimybių rizika.

AB „Pieno žvaigždės“ įvairias vidines rizikas paskirsto ne tik tarp prekybos tarpininkų, bet ir tarp filialų.

Apdraudus galimus nuostolius, galima gauti išmokas, patyrus tuos nuostolius, taigi finansinė rizika sumažėja, o priklausomai nuo išmokų ir visai panaikinama. Apdrausti galima netgi valiutinių lėšų nuvertėjimą dėl valiutų kurso svyravimų.

AB „Pieno žvaigždės“ draudimo įmokoms 2014 m. išleido 1 938 000 Lt.

Bendrovėms daug rizikų padeda išvengti rezervo kaupimas.

AB „Pieno žvaigždės“ 2014 m. metinėje ataskaitoje pateikiama tokia informacija apie kaupiamus rezervus:

Sumažinti investicijų riziką galima išskaidžius investicijas tarp nesusijusių tarpusavyje projektų. Taip pat nuostolius vienoje veikloje, galima padengti iš pelno, kitoje veikloje.

AB „Pieno žvaigždės“ investicijos yra diversifikuotos tarp įvairių objektų, tiek akcijų, obligacijų, tiek nekilnojamo turto.

Politinė – teisinė aplinka. Šiuo metu politinėje aplinkoje iškilo rimtų grėsmių. 2014 m. dėl Lietuvos politinės pozicijos Rusija paskelbė embargą Lietuvos pieno perdirbėjams. Tai nulėmė ne tik pranykusius pardavimus Rusijoje, tačiau dėl to atsirado pasiūlos perteklius vietinėje ES rinkoje, o ypač Lietuvoje ir Lenkijoje.

Socialiniai-kultūriniai veiksniai. Pieno perdirbimo įmonės dalyvauja tarptautinėje rinkoje, tokiu būdu įvairios kultūros veikia viena kitą, profesiniais, funkciniais, regioniniais ar nacionaliniais aspektais. Lietuvai bendradarbiaujant su Europos šalimis, didėja pieno produktų apyvartumas bei išvežamas kiekis. Kadangi stiprėja lietuviškų produktų eksportas į Europos šalis, tikimąsi ir toliau stiprinti bendradarbiavimą bei sudominti ne tik ES, bet ir pasaulio rinkas įvairiais kokybiškais ekologiniais ir natūraliais produktais. Taigi, globalizacijos įtakoje didėjantys visuomenės poreikiai, skatina tolimesnę, liberalesnę prekybą, todėl tik sugebėjimas prisitaikyti prie naujų rinkoje susiformavusių reikalavimų, padės pieno perdirbimo pramonei išlikti dominuojančiai. O taipogi didelę įtaką daro demografiniai pasikeitimai, kadangi didėjant emigracijai, mažėja ne tik darbo rinka, bet ir pirkėjų rinka.

Ne mažiau rizikos kyla ir įmonių vidinėje aplinkoje. Atliekant bendrovės vidinės aplinkos analizę svarbu atkreipti dėmesį į šias sritis:

AB „Pieno žvaigždės“ Stiprybės: bendrovė yra viena iš pagrindinių pieno produkcijos lyderių Lietuvoje, taigi ji užima didžiausią rinkos dalį, o taip pat turi labia aukštą reputaciją. Įmonė taip dažnai siūlo naujus produktus rinkai, kad ją net vadina vadinama pieno mados atstove. Bendrovėje „Pieno žvaigždės“ naudojama pažangiausios technologijos Lietuvos pieno pramonėje, kas suteikia ypač didelį pranašumą.

Nors AB „Pieno žvaigždės“ ir užima lyderės pozicijas, tačiau turi ir nemažai rimtų silpnybių. Pastaruoju metu ypač stipriai neigiamai bendrovę paveikė Rusijos embargas. Nestabili politinė situacija eksporto rinkose yra pagrindinė ir svarbiausia rizika šiuo metu.

Bendrovė turi puikią galimybę ieškoti naujų rinkų eksportui.

Dėl Rusijos rinkoje susiklosčiusios situacijos, tolimesni įvairūs importo tvarkos sugriežtinimai ir embargai kelia gana rimtų grėsmių.

SSGG strateginis žemėlapis padeda numatyti gresiančias rizikas ir rasti jų mažinimo būdus.

  • Ekonomika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 83 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3556 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ema
  • AB Pieno žvaigždės rizikos mažinimo būdai
    10 - 2 balsai (-ų)
AB Pieno žvaigždės rizikos mažinimo būdai. (2016 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-pieno-zvaigzdes-rizikos-mazinimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:16
×