Ab „Rokiškio sūris“ pelno (nuostolių) ataskaitos analizė


Santrauka. Įvadas. Ab „Rokiškio sūris“ veiklos ir informacijos šaltinių apžvalga. Pelno (nuostolių) ataskaitos analizės teoriniai principai. Pelno (nuostolių) ataskaitos sandara ir sudarymas. Pelno (nuostolių) ataskaitos horizontalioji ir vertikalioji analizė. Pardavimų pelningumo rodiklių analizė. Išlaidų lygio rodiklių analizė. Ab „Rokiškio sūris“ pelno (nuostolių) ataskaitos analizė. AB „Rokiškio sūris“ pelno (nuostolių) ataskaitos horizontalioji ir vertikalioji analizė. AB „Rokiškio sūris“ pelno (nuostolių) ataskaitos pardavimų pelningumo rodiklių analizė. AB „Rokiškio sūris“ pelno (nuostolių) ataskaitos išlaidų lygio rodiklių analizė. Išvados. Terminų ir sąvokų žodynas. Literatūros sąrašas.

Verslo vienetas norėdamas gauti pajamų turi patirti atitinkamų sąnaudų. Įmonės sėkmingam vystimuisi reikia, kad jos uždirbamos pajamos būtų didesnės už sąnaudas, t. y. : kad bendrovė turėtų pelno. Šiame kursiniame darbe buvo analizuojama AB „Rokiškio sūris“ bendrovės pelno (nuostolių) ataskaita. Išsiaiškinta, kad šioje ataskaitoje pateikiamos apibendrintos su įmonės veikla, per tam tikrą laikotarpį, susijusios pajamos ir sąnaudos, bei išvedami atitinkamų veiklos rūšių pelnas arba nuostolis.. Buvo išanalizuoti šios ataskaitos horizontaliosios, vertikaliosios ir santykinių rodiklių analizės teoriniai aspektai. Teorinė analizė parodė, kad įvairūs autoriai truputį kitaip apibūdina vienus ar kitus aspektus, bet jų reikšmė išlieka tokia pati.

Svarbiausias šio kursinio tikslas buvo atlikti pelno (nuostolių) ataskaitos analizę ir išsiaiškinti, kodėl bendrovėje sumažėjo grynasis pelnas. Atlikta AB „Rokiškio sūris“ bendrovės pelno (nuostolių) ataskaitos analizė parodė, kad nors ir padidėjo įmonės pardavimai, tačiau jos grynasis pelnas sumažėjo dėl įmonės veiklos sąnaudų padidėjimo, kuris ir lėmė, kad įmonės finansinis rezultatas sumažėjo. Taip pat tai lėmė ir padidėjęs pelno mokestis dėl padidėjusių neleidžiamų atskaitymų. Įmonė turėtų atsižvelgti į veiklos sąnaudų mažinimą.

Darbo objektas. AB „Rokiškio sūris“ 2011-2012 metų pelno (nuostolių) ataskaita.

Darbo tikslas. Teoriškai ir praktiškai išanalizuoti AB „Rokiškio sūris“ pelno (nuostolių) ataskaitą.

Uždaviniai:

1. Teoriškai išnagrinėti pelno (nuostolių) ataskaitą bei jos analizės principus;

2. Atlikti AB „Rokiškio sūris“ pelno (nuostolių) ataskaitos vertikaliąją ir horizontaliąją analizes;

3. Apskaičiuoti bei įvertinti AB „Rokiškio sūris“ pardavimų pelningumo ir išlaidų lygio rodiklius.

  • Finansai Bakalauro darbas
  • Microsoft Word 2059 KB
  • 2015 m.
  • 31 puslapis (6936 žodžiai)
  • Universitetas
  • Veronika
  • Ab „Rokiškio sūris“ pelno (nuostolių) ataskaitos analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Ab „Rokiškio sūris“ pelno (nuostolių) ataskaitos analizė. (2015 m. Vasario 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-rokiskio-suris-pelno-nuostoliu-ataskaitos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:09
×