AB „Rokiškio sūris“ rizikos nustatymas ir įvertinimas


Verslo kursinis darbas.

Įvadas. Įmonės apibūdinimas, įmonės misija, vizija, tikslai. Įmonės aplinkos analizė. Pest analizė. Ssgg analizė. Potencialios rizikos. Įmonės valdymo brandos lygio įvertinimas. Išvados.


Įmonės rizikos valdymo brandos lygio įvertinimas.

Darbą reikia atsiųsti el. paštu raimonda.martinkute@vgtu.ltiki datos, nurodytos Moodle sistemoje ir pristatyti auditorijoje. Neatlikus užduoties nebus leista laikyti egzamino. TURINYS

Labai svarbu tinkamai ir laiku įvertinti riziką, organizacija privalo kruopščiai įvertinti savo vidinę aplinka ir ištirti išorinės aplinkos veiksnius, galinčius padaryti įtaką organizacijos veiklai, kitaip tariant atlikti strateginę analizę.

Darbo objektas : AB „ Rokiškio sūris“

Darbo tikslas : susipažinti su aprašomos įmonės veikla, rinkos galimybėmis, finansine struktūra. Atlikti AB „ Rokiškio sūris“ išorinių ir vidinių veiksnių analizę.

Yra trys pagrindiniai dalykai, kurie iš esmės nusako organizaciją, tai organizacijos misija, vizija ir tikslai. Be šių trijų – be sutarimo šiose trijose srityse – jokia organizacija nebus gyvybinga. Jos nusako: ką tu stengiesi daryti, kaip nori tai pasiekti, kur link judi.

Įmonės misiją - ja siekiama nusakyti pačią bendriausią organizacijos paskirtį, tikslą t.y. kodėl organizacija egzistuoja, bei kokiu tikslu ji buvo įsteigta. Taipogi dar vienas misijos uždavinys pasak A. Kaziliūnas yra parodyti siekiamą ateitį („kuo mes norime tapti”).

AB “Rokiškio sūris” finansinėje ataskaitoje pateikiama tokia misijos formuluotė:

Kalbant apie organizacijos vizija, sunku įvertinti jos formuluotę, kadangi bendrovė jos viešai neskelbia t.y. nei vienoje bendrovės finansinėje ataskaitoje, nei bendrovės tinklapyje nėra minimi bendrovės būsimi siekiai. Iš to seka, jog bendrovė nėra suinteresuota skelbti vizija visiems institucijos darbuotojams arba kitiems suinteresuotiems asmenims. Toks bendrovės elgesys t.y. visuomenės nesupažindinimas su įmonės supratimu apie tai, kokia institucija bus, kodėl, kur ir kaip ji veiks ateityje, menkina tokio lygio įmonės prestižą. Visų pirma, vizija yra mažai naudinga, jeigu ji institucijos darbuotojams yra nežinoma, kadangi vienas iš vizijos tikslų – įkvėpti institucijos darbuotojus daryti sprendimus ir imtis veiksmų. Visų antra, suinteresuotiems asmenims pvz., studentams, nesusipažinusiems su įmonės vizija, sunku suprasti, ko įmonė tikisi ateityje pasiekti, kokioje srityje norėtų patobulėti.

AB “Rokiškio sūris” negali pasigirti visiškai skaidria įmonės veikla, nes 2001-2007 metais kartu su kitomis šalies pieno produktų gamybos bendrovėmis vykdė tęstinį Konkurencijos įstatymo pažeidimą, už kurį 2008 metais buvo nubausta milijonine bauda.

AB “Rokiškio sūris” turi didelį skaičių darbuotojų (apie 2100), tad veiklos sąnaudos svyruoja. Ekonominio pakilimo laikotarpiu sumažėjus potencialių darbuotojų pasiūlai bendrovėje kilo atlygis už darbą, tačiau kaip žinome po to sekė nuosmūkis, kuris pakeltus atlyginimus nuleido žemyn. Šiuo metu įmonėje vėl juntamas pagyvėjimas ir tai puikiai matoma iš rezultatų.

 • Verslas Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Robert
 • 14 puslapių (2603 žodžiai)
 • Universitetas
 • Verslo kursiniai darbai
 • Microsoft Word 352 KB
 • AB „Rokiškio sūris“ rizikos nustatymas ir įvertinimas
  10 - 8 balsai (-ų)
AB „Rokiškio sūris“ rizikos nustatymas ir įvertinimas. (2016 m. Gegužės 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/ab-rokiskio-suris-rizikos-nustatymas-ir-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:28