AB Šiaulių bankas ir AB Citadele dukterinių įmonių veiklos palyginimas


Įvadas. Bankai ir dukterinės įmonės. Bankai. Dukterinės įmonės. AB šiaulių bankas ir AB „Citadele“ dukterinių įmonių finansinės veiklos vertinimas. AB Šiaulių bankas dukterinių įmonių finansinės veiklos vertinimas. AB „Citadele” bankas dukterinių įmonių finansinės veiklos vertinimas. Literatūra.


Pagal nuosavybės formą bankai skirstomi į akcinius bankus, kooperatinius bankus, minicipalinius bankus, valstybinius bankus, mišriuosius bankus, tarptautinius bankus.

Nebankinius finansinius tarpininkus (Kreditines sąjungas (Kredito unijas), taupymo ir paskolų asociacijas);

Patronuojanti įmonė už duterinės įmonės prievoles atsako tik išimtiniais atvejais:

Kreditoriai reikalauja patronuojančios įmonės atsakomybės už dukterinės įmonės nuostolius, atsiradusius dėl nesąžiningų patronuojančios įmonės veiksmų.

2. AB ŠIAULIŲ BANKAS IR AB „CITADELE“ DUKTERINIŲ ĮMONIŲ FINANSINĖS VEIKLOS VERTINIMAS

Norėdami ištirti Šiaulių banko dukterinių įmonių veiklą analizavome 2013-2015 metų veiklos ataskaitas. Norėdami įvertinti pasirinkome tris rodiklius: grynąjį pelną, pelningumą ir likvidumą. Šiuo metu Šiaulių banko įmonių grupę sudaro 10 dukterinių įmonių:

UAB „Pavasaris“, įsigyta 2012m. Tai bendrovė užsiimanti daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo „Pavasaris“, esančio Vilniaus miesto Lazdynų mikrorajone, vystimu.

Galima pastebėti, kad pagrindinės Šiaulių banko dukterinių įmonių veiklos yra investicijų ir privačios bankininkystės paslaugos, vertybinių popierių apskaitos tvarkymas ir konsultavimas, lizingo paslaugos, nekilnojamo turto vystimas, nekilnojamo ir kilnojamo turto administravimas.

Išanalizavus 2013-2015m. grynąjį pelną galima pastebėti, kad 2014m. apie 45% sumažėjo dukterinių įmonių grynasis pelnas, taip pat nuo 62% iki 10% sumažėjo dukterinių įmonių grynojo pelno Šiaulių banko įmonių grupėje. Prie to prisidėjo iš Ūkio banko 2014m. perimta UAB „SB lizingas“ ir įsigyta UAB Bonum Publicum. 2015m. dukterinių įmonių grynasis pelnas padidėjo iki 2,6mln. Eur, tai net 0,5mln. Eur daugiau nei 2013m. tačiau dėl dvigubai padidėjusio banko grynojo pelno (lyginant su 2014m.) dukterinių įmonių grynojo pelno dalis grupėje nepasiekė 2013m. lygio.

  • Bankininkystė Analizė
  • Microsoft Word 88 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1385 žodžiai)
  • Kolegija
  • Olga
  • AB Šiaulių bankas ir AB Citadele dukterinių įmonių veiklos palyginimas
    10 - 1 balsai (-ų)
AB Šiaulių bankas ir AB Citadele dukterinių įmonių veiklos palyginimas . (2017 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-siauliu-bankas-ir-ab-citadele-dukteriniu-imoniu-veiklos-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:51
×