AB „Swedbank“ statistikos projektinis darbas


Įvadas. AB „Swedbank“ statistiniai duomenys. Įmonės darbuotojų skaičius Lietuvoje (vnt. ). AB „SWEDBANK“ pajamos 2010-2016 m. (mln. EUR). Lietuvos banko statistiniai duomenys susiję su įmonės veikla. LB išvados. Statistikos departamento statistiniai duomenys susiję su įmonės veikla. Finansinės ir draudimo veiklos įmonių (išskyrus individualiąsias) skaičius (vnt. ). Bendrasis vidaus produktas 1995-2016metais (mln. EUR). SD duomenų išvados. Eurostato duomenys susiję su įmonės veikla. ES duomenys apie Santaupų norma ir ekonominius balansus – biudžeto deficitas ir grynasis prekybos balansas (proc. ). Eurostato duomenys apie valdžios sektoriaus pajamas (iš viso) proc. nuo BVP. Eurostato duomenų išvados. Statistinių duomenų analizavimas. Pasiskirstymo eilutės rodiklių skaičiavimas. Dinamikos eilutės rodiklių skaičiavimas. Indeksų skaičiavimas. Koreliacinio ryšio stiprumo tyrimas. Išvados. Literatūra.


„SWEDBANK“ vizija – sudaryti galimybę gyventojams, įmonėms ir visuomenei augti.

Darbuotojų skaičiaus kitimas pateikiamas histogramoje. Šiuo laikotarpiu darbuotojų skaičius didžiausias – 2010 m. Jis siekia 2689 darbuotojus. O mažiausias – 2013 m. – 2129 darbuotojai.

Atsižvelgiant į pateiktus duomenis, galima teigti, kad atsiradus didesniu naudojimosi internetu, AB „SWEDBANK“ grupės darbuotojų skaičius sumažėjo apie 20 proc.

Dar viena priežastis, kuri lėmė tokį pokytį - užsidariusi viena iš dukteriniu įmonių ir noras taupyti, kad pelnas augtų, o išlaidos mažėtų.

Pagal šią lentelę matyti, jog 2014 m. AB „SWEDBANK“ gavo didžiausias pajamas. Augantis klientų aktyvumas bei didėjantis elektroninių ir atsiskaitymų kortelėmis operacijų skaičius darė įtaką gana ženkliam pajamų augimui.

Tačiau pagal procentine pajamų augimo dalį, daugiausiai pajamų padidėjo 2011 metais. Tai sudarė 14,5 proc.

Didžiausią ir pagrindinę AB „SWEDBANK“ grupės pajamų dalį sudarė grynosios palūkaninės pajamos.

2.1. Lietuvos bankų pelnas (nuostolis) 2016m. 3 ketvirčio pabaiga (tūkst. EUR)

Didžiausią pelną gavo AB „SWEDBANK“ – virš 86 mln. eurų, o mažiausias pelnas yra Lietuvos centrinės kredito unijos – apie 789 tūkst. eurų.

Kiekvieno banko pelnas skiriasi dėl įvairių kriterijų : darbuotojų skaičiaus, turimo turto ir jo pardavimo, išlaidų ir žinoma konkurencijos.

Bankų išlaidas sudaro personalo kaštai, bendrosios išlaidos bei vertės sumažėjimas.

Didžiausias išlaidas patyrė SEB ir SWEDBANK bankai. Kiekvienas jų išleido beveik po 60 mln. eurų.

Mažiausi išlaidų kaštai buvo pas Lietuvos centrinė kredito unija ir OP Corporate Bank Plc Lietuvos filialas. Jų bendros išlaidos siekė vos 4 mln. eurų.

Apibendrinant galima teigti, kad AB „SWEDBANK“ filialas Lietuvoje nors patyrė didžiausias išlaidas, jo pajamos pakankamai didelės, kad pelnas buvo didžiausias.

Išlaidos personalo išlaikymui 2016 m. išaugo 3,5 mln. eurų (2,1 proc.), panašu, kad bent jau pastaruoju metu bankų organizacinių struktūrų efektyvinimą ėmė nusverti rinkoje matomas darbo užmokesčio augimas, į kurį tenka atsižvelgti. Pelnui neigiamą įtaką darė sumažėjęs pelnas iš prekybai laikomo turto – daugiausia tai vertybiniai popieriai, kurių kainos svyravimus lemia tiek pokyčiai finansų rinkose, tiek turto valdytojų investiciniai sprendimai. 2016 m. bankų pelnas iš prekybai laikomo turto sumažėjo 14,8 mln. eurų (–29,5 proc.).

3.1.)

Finansinei ir draudimo veiklos grupei Lietuvoje priskiriami: komerciniai bankai, Lietuvos bankas, kredito unijos ir kito finansinio tarpininkavimo įmonės.

Komercinių bankų Lietuvoje daugiausia buvo 2011 m., o mažiausiai – 2012 m.

Kredito unijų ir kito finansavimo įmonių Lietuvoje buvo daugiausia 2014m., o mažiausia – 2010 m.

Bendrasis vidaus produktas (toliau BVP) nuo 1995 metų išaugo daugiau nei 30000 milijonų eurų arba daugiau nei 32000 milijonų JAV dolerių.

Šiuo laikotarpiu didžiausias BVP rodiklis nustatytas 2016 metais, o mažiausias 1995 metais. Rodiklis buvo nukritęs (sumažėjęs) 2008 metų krizės laikotarpiu, bet vėliau vėl greit atsigavo ir pradėjo augti.

Komercinių bankų skaičius 2010 – 2015 m. neviršijo dvidešimties. Šiuo laikotarpiu komercinių bankų kiekis pakito trimis vienetais. Remiantis šiais duomenimis galima teigti, kad komercinių bankų veikla buvo pelninga ir galėjo išsilaikyti Lietuvos finansinėje rinkoje.

Smulkesnės finansinės ir draudimo veiklos įmonės, kaip kredito unijos turėjo didesnį skaičių už komercinių bankų. Tuo pačiu laikotarpiu kredito unijos įsteigė vidutiniškai apie 75 įmones.

  • Microsoft Word 115 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3782 žodžiai)
  • Kolegija
  • Violeta
  • AB „Swedbank“ statistikos projektinis darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
AB „Swedbank“ statistikos projektinis darbas . (2017 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-swedbank-statistikos-projektinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 10:48
×