AB Telia Lietuva analizė darnaus vystymosi principų pagrindu


Kauno kolegijos vadybos ir ekonomikos fakulteto apskaitos ir finansų katedra buhalterinės apskaitos studijų programa. AB telia Lietuva analizė darnaus vystymosi principų pagrindu.


Tikslas: išanalizuoti įmonę „Telia Lietuva“ darnaus vystymosi principų pagrindu ir pateikti savo rekomendacijas įmonei tobulinant darnaus vystymosi principų įgyvendinimą

Šiame darbe nagrinėsime darnaus vystymosi principus pagal ISO 26000 standartą. Vertinsime AB „Telia Lietuva“ veiklą socialinės atsakomybės srityje. Trumpai apžvelgsime pagrindinius standarto principus:

Atskaitomybė – būti už kažką atsakingu, atsiskaityti laiku, vykdyti įsipareigojimus.

Etiškas elgesys – rodyti gerą pavyzdį, būti geranorišku, aukoti, kovoti prieš patyčias, jokios diskriminacijos.

Pagarba žmogaus teisėms – laisvė, lygybė, žmogaus integralumas, pagarba kiekvieno žmogaus orumui.

Pagarba įstatymams – visi asmenys yra lygūs prieš įstatymą, turi vienodai jų laikytis.

Etiškas elgesys – yra moralės, doros normos skatinančios su aplinkiniais elgtis dorai, tolerantiškai. Dažnai iškyla visuomenės tolerantiškumo, etiškumo problema. Visuomenėje dažnai iškyla rasinės ar seksualinės diskriminacijos grėsmė. Žmonės pamiršta etišką elgesį, siekdami ne tik pažeminti aplinkinius, bet ir jaustis svarbesniais už kitus. Anot Z. Froido etiškas elgesys arba moralės normos – elgesio taisyklės, nusistovėjusios visuomenėje pagal jos žmonių požiūrį į gėrį ir blogį, teisingumą, pareigą, garbę.  Etiškas elgesys svarbus įvairiose bendruomenėse. Kiekviena bendrovė savaip interpretuoja etišką elgesį ir stengiasi jį palaikyti bei puoselėti. Ne išimtis ir įmonė AB „Telia Lietuva“, kuri teigia, kad tiek moterys tiek vyrai, nepriklausomai nuo jų lyties, užima aukštas pareigas įmonėje. Kompanijoje dirba per 21000 darbuotojų tarp, kurių 58,8 % yra vyrai ir 41,2 % moterys, todėl suprantama, kad įmonė vadovaujasi, ne banaliais pasaulio standartais, tačiau darbuotojus renkasi vadovaudamiesi jų patirtimi, kompetencijomis, kvalifikacija. Tuo tarpu konkrečiame „Telia Lietuva“ padalinyje dirba virš 3000 darbuotojų. Lyginant 2015 ir 2016 metus darbuotojų skaičius išaugo apie 21 procentą. Remiantis trimis svarbiausiomis moralės normos idėjomis: teisingumas, pareiga ir garbė, kiekvienas žmogus galėtų vadovautis jomis, taip skatindamas etišką elgesį, ne tik savo aplinkoje, bet ir visuomenėje. „Telia Lietuva“ palaiko doros idėją ir ją skatina savo elgesiu. Darbuotojai raginami elgtis etiškai ir atsakingai, pastebėjus iškilusią problemą, nedelsiant pranešti vadovybei, taip ne tik rūpinantis ne tik savo, bet ir bendradarbių gerove. Kiekvienas turi savotišką suvokimą, kas yra atsakomybė ir pareiga. Darbo aplinkoje pareiga suprantama, kaip tikslo siekimas, atliekant priskirtas užduotis. Tačiau tai negali prieštarauti etiškumo principui, kuris teigia, kad atliekant pareigą nevalia pamiršti žmogiškųjų normų. Kitas labai svarbus etiškumo aspektas yra garbė. Ji suvokiama, kaip pagalba kitam, geranoriškumas, pasiaukojimas, tačiau visuomenėje priimta garbę laikyti, kaip savęs išaukštinimą prieš kitus. Kalbant apie įmonę „Telia“ galima pasakyti, kad šios kompanijos darbuotojai supranta garbės prasmę. Tai akcentuoja vadovaudamiesi įsivestais kodeksais, kurių jie laikosi ir už tai gali save vadinti garbingais darbuotojais taip pat ir pilietiškais asmenimis. Realus to pavyzdys yra vykdoma naujokų politika. Naujiems „Telia“ darbuotojams stengiamasi padėti integruotis į aplinką, internete egzistuoja „adaptacijos skiltis“, kuri padeda naujokams greičiau prisitaikyti, taip pat ten yra visi naujam darbuotojui reikalingi įrankiai, svarbu pastebėti, kad naujokams vykdomos ir „naujokų dienos“, kurios leidžia susipažinti su aukščiausio lygio vadovais ir padeda suvokti įmonės rezultatus ir tolimesnius ateities siekius.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3946 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • AB Telia Lietuva analizė darnaus vystymosi principų pagrindu
    10 - 1 balsai (-ų)
AB Telia Lietuva analizė darnaus vystymosi principų pagrindu. (2019 m. Vasario 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-telia-lietuva-analize-darnaus-vystymosi-principu-pagrindu.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 01:04
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo