Ab „Utenos trikotažas“ santykinė finansinė analizė


Įvadas. Įmonės veikla. Santikinė finansinė analizė. Pelningumo rodikliai. Turto valdymo rodikliai. Likvidumo rodikliai. Struktūriniai rodikliai. Rinkos vertės rodikliai. Bankroto tikimybė. Išvados. Naudota literatūra. Priedai.


Temos aktualumas: Šiandieninėje ekonomikoje, ypač didėjant konkurencingumui tarp įmonių, bei dažni pokyčiai rinkoje, skatina įmones atkreipti ypatingai didelį dėmesį vertinant finansinę įmonės informaciją. Tam, kad sėkmingai veržtis į priekį ar išlaikyti jau esamą padėtį, būtina orientuotis į ateitį, įvertinti esamą padėtį ir visus veiksnius galinčius įtakoti įmonės plėtrą.

Darbo tikslas: išanalizuoti įmonės makro ir mikro aplinką, bei įmonėje susiformavusias taikomąsias problemas bei nustatyti bankroto tikimybę.

Darbo uždaviniai:

3. Ištirti AB „Utenos trikotažo“ bankroto tikimybę, naudojantis Z moduliu.

IŠVADOS: Bendrasis pelningumas didėja, nes sumažėjo savikaina, tačiau grynasis pelnas yra neigiamas, todėl negalima apskaičiuoti kitų, likusių rodiklių.

Diagramoje matoma, kad pelningumo rodikliuose skaičiuoti buvo galima tik bendrąjį pelningumą, kur skirtumas tarp 2014 metų ir 2013 metų yra 4,35 tai sudarė 32,4 %. Tai lėmė 2014 metais produkto savikainos sumažėjimas. Kitų rodiklių nebuvo įmanoma apskaičiuoti dėl grynojo pelno neigiamumo.

5 dienomis t.y. 27,7%. Atsiskaitoma 2014 metais ilgesniu laikotarpiu. Nes išaugo pirkėjų įsiskolinimai.

Pokytis 2 dienos t.y. 8%, reiškia išaugo kreditorinio įsiskolinimo trukmė, nes padidėjo įsiskolinimas tiekėjams ir sumažėjo prekių savikaina.

(0.5 kofic) t.y 9,1 % sumažėjo 2014 metais su didesnėmis atsargomis buvo parduota mažiau nei 2013 metais.

Pokytis 0.2 t.y. 18,5 % padidėjo viso turto apyvarta per metus, nes. sumažėjo pardavimai ir tai lėmė savikainos sumažinimas.

IŠVADOS: Debitorinis įsiskolinimas išaugo 5 dienomis dėl išaugusių įsiskolinimų. Išaugo ir vidutinis kreditorinis įsiskolinimo 2 dienomis dėl prekių savikainos sumažėjimo. Didėjo turto apyvartumas sumažinus prekių savikainą, padidėjo atsargų.

Grafike matome turto valdymo rodiklius. 2014 metais išaugo vidutinė debitorinė įsiskolinimų trukmė 5 dienomis (27,7 %), padidėjus pirkėjų įsiskolinimams. Taip pat išaugo vidutinė kreditorinė įsiskolinimų trukmė 2014 metais 2 dienomis dėl prekių savikainos sumažinimo ir išaugus pačios įmonės skoloms. Galima sakyti, kad 2014 metais sumažėjo atsargų apyvartumas, tačiau padidėjo ilgalaikio ir viso turto apyvartumas.

  • Microsoft Word 824 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1844 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovilė
  • Ab „Utenos trikotažas“ santykinė finansinė analizė
    10 - 9 balsai (-ų)
Ab „Utenos trikotažas“ santykinė finansinė analizė. (2016 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-utenos-trikotazas-santykine-finansine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 15:03
×