AB „Vilkyškių pieninė“ pelningumo tyrimas


Santrauka. Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Įmonės pelningumo (nuostolingumo) tyrimas. Įmonės finansų valdymo esmė ir funkcijos. Pelningumo samprata ir jo rodiklių analizė. Akcinės bendrovės „Vilkyškių pieninė“ pelningumo vertinimas. Veiklos apžvalga. Finansinių išteklių analizė. Pelningumo rodiklių analizė. Įmonės pelningumo didinimo galimybės. Išvados. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.


Įmonės pelningumo vertinimas svarbus ir esminis dalykas įmonei norinčiai sėkmingai vykdyti savo veiklą. Pelningumo rodiklių analizė padeda priimti teisingus finansų valdymo sprendimus. Todėl labai svarbu tinkamai pasirinkti ir atsižvelgti į rodiklių teikiamą informaciją, kuriant finansų valdymo strategiją.

Darbo tikslas. Išanalizuoti ir įvertinti AB „Vilkyškių pieninė“ pelningumo rodiklių teikiamą informaciją.

Darbo metodai. literatūros ir internetinių šaltinių analizė. Pagrindinė literatūra, kuria remtasi teorinėje dalyje – Vilijos Aleknevičienės „Įmonės finansų valdymas“ Kaunas, 2011, Gintaro Černiaus „Įmonės finansų valdymo pagrindai“ Vilnius, 2014, Jono Mackevičiaus, Luko Giriūno ir Romualdo Valkausko „Finansinė analizė“ Vilnius, 2014, ir Jono Mackevičiaus, Dalios Poškaitės ir Liudos Villis „Finansinė analizė“ Vilnius, 2011.

Praktinėje dalyje analizuojamos AB „Vilkyškių pieninė“ 2014-2016 metų finansinės ataskaitos ir remiamasi internetiniais šaltiniais. Analizė atliekama taikant įvairius finansinės analizės būdus – absoliučių ir santykinių rodiklių skaičiavimą, jų dinamikos analizavimą, lyginimą, su šakos ir AB „Žemaitijos pieno“ rodikliais ir grafinį vaizdavimą, skaičiavimai rengimai MS Excel programa.

Darbo struktūra. teorinėje dalyje pagrįstas įmonės pelningumo vertinimo svarbumas sėkmingai įmonių veiklai. Praktinėje darbo dalyje 2.1. skyriuje aprašoma įmonės AB „Vilkyškių pieninė“ veikla. 2.2. skyriuje pradedamos analizuoti šios įmonės finansinės ataskaitos, čia nagrinėjami absoliutūs skaičiavimai. 2.3. skyriuje analizuojami svarbiausi įmonės pelningumo rodikliai. 2.4. skyriuje vertinami būdai, kaip įmonė galėtų uždirbti daugiau pelno.

Darbo rezultatai. Kursiniame darbe apskaičiavome absoliučiuosius ir santykinius pelno rodiklius, kurie yra geroje būklėje, įmonės veikla vykdoma pelningai. Atlikus pelningumo rodiklių tyrimą, pateikti pasiūlymai, kurie galėtų padidinti įmonės uždirbamą pelną.

Darbą sudaro 23 puslapiai, 7 paveikslai, 6 literatūros ir informacijos šaltinių, 6 priedai.

Darbo tikslas: Išanalizuoti ir įvertinti AB „Vilkyškių pieninė“ pelningumo rodiklių teikiamą informaciją.

Įvertinti AB „Vilkyškių pieninė“ pelningumo rodiklius ir pateikti pasiūlymų, kaip padidinti pelną.

Tyrimo objektas - įmonės finansinių ataskaitų duomenys ir įmonės veiklos rezultatai.

Darbo metodai: literatūros ir internetinių šaltinių analizė. Pagrindinė literatūra, kuria remtasi teorinėje dalyje – Vilijos Aleknevičienės „Įmonės finansų valdymas“ Kaunas, 2011, Gintaro Černiaus „Įmonės finansų valdymo pagrindai“ Vilnius, 2014, Jono Mackevičiaus, Luko Giriūno ir Romualdo Valkausko „Finansinė analizė“ Vilnius, 2014, ir Jono Mackevičiaus, Dalios Poškaitės ir Liudos Villis „Finansinė analizė“ Vilnius, 2011.

Darbo struktūra: teorinėje dalyje pagrįstas įmonės pelningumo vertinimo svarbumas sėkmingai įmonių veiklai. Praktinėje darbo dalyje 2.1. skyriuje aprašoma įmonės AB „Vilkyškių pieninė“ veikla. 2.2. skyriuje pradedamos analizuoti šios įmonės finansinės ataskaitos, čia nagrinėjami absoliutūs skaičiavimai. 2.3. skyriuje analizuojami svarbiausi įmonės pelningumo rodikliai. 2.4. skyriuje vertinami būdai, kaip įmonė galėtų uždirbti daugiau pelno.

Bet kurios verslo įmonės tikslas – teikti ekonominę naudą savininkui. Tam, kad įmonė neštų pelną, o ne nuostolį, įmonės finansus valdantys žmonės, turi gerai susipažinę su pinigų ir kapitalo rinkos veikimu, bei investuotojų psichologija. Pagrindinės finansų valdymo funkcijos yra pinigų gavimo ir panaudojimo planavimas, organizavimas ir kontrolė. Įgyvendinant šias funkcijas, atliekama analizė ir vertinimas bei priimami finansų valdymo sprendimai. (V. Aleknevičienė, 2011, p. 11)

Finansų valdymo sprendimai nukreipti savininkų turto vertei didinti. Įmonė priklauso savininkams, todėl didėjant jų turto vertei, didėja ir įmonės vertė. Taigi, finansų valdymo tikslas plačiąja prasme - didinti savininkų turto ir kartu įmonės vertę. Finansų literatūroje šis tikslas dažniausiai įvardijamas kaip akcininkų turto vertės didinimas, tačiau reikia nepamiršti, kad savininko sąvoka yra platesnė nei akcininko, Daugiausiai finansinių problemų įmonėje kyla dėl to, kad stokojama pinigų planuojamai veiklai finansuoti, todėl finansų valdymo tikslas siaurąja prasme – aprūpinti verslą pinigais.

  • Microsoft Word 94 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (5688 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • AB „Vilkyškių pieninė“ pelningumo tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
AB „Vilkyškių pieninė“ pelningumo tyrimas. (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-vilkyskiu-pienine-pelningumo-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 11:09
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo