Ab „Vilniaus baldai“ finansinė analizė


Ab „Vilniaus baldai“ įmonės apibūdinimas. Ab „Vilniaus baldai“ finansinės būklės įvertinimas. Mokumo rodikliai. Įmonės veiklos efektyvumo rodikliai. Pelningumo rodikliai. Išvados. Literatūra.

2010 - 2012 m. AB „Vilniaus baldai“ veikla buvo sėkminga. Įmonė savo dėmesį koncentravo į kaštų mažinimą, gamybos našumo bei konkurencingumo didinimą, naujų užsakymų paiešką. Apie 98% produkcijos bendrovė parduoda Švedijos koncernui „Ikea“.

Iš 1-ame paveiksle pateiktų duomenų matyti, kad įmonė yra moki. Teorinėje literatūroje nurodoma, kad gamybinėms įmonėms optimaliausia bendrojo trumpalaikio mokumo koeficiento reikšmė yra 2. Kai šis koeficientas yra didesnis nei 2, įmonės finansinė būklė laikoma labai gera. AB „Vilniaus baldai“ šis rodiklis visu analizuojamu laikotarpiu viršija šią ribą – 2010 m. bendrasis trumpalaikis mokumas siekė 2,42, 2011 – 2,76, o 2012 m. – 2,36. Kadangi atsargos dažnai laikomos nelikvidžiu turtu, tad skaičiuojant grynąjį mokumą, jos eliminuojamos iš trumpalaikio turto, ir skaičiuojamas likusio trumpalaikio turto santykis su trumpalaikiais įsipareigojimais. Kuo šis rodiklis didesnis, tuo lengviau įmonė galės įvykdyti savo trumpalaikius įsipareigojimus. Analizuojamoje įmonėje grynojo mokumo koeficientas 2010 m. siekė 1,82, 2011 – pakilo iki 2,31, o 2012 m. vėl nukrito iki 1,61. Nepaisant sumažėjusio koeficiento 2012 m., tokia koeficiento reikšmė gamybinėms įmonėms yra laikoma pakankamai gera, tad įmonė laikoma mokia ir galinčia vykdyti savo įsipareigojimus. Grynojo mokumo koeficiento svyravimams įtakos turėjo 2012 m. sumažėjęs trumpalaikis turtas – mažesni trumpalaikiai indėliai bei sumažėjusios pirkėjų skolos. Nors trumpalaikiai įsipareigojimai taip pat 2012 m. mažėjo, tačiau šis sumažėjimas buvo menkesnis nei turto sumažėjimas. Atsargų valdymas įtakos mokumui neturėjo, kas ir atsispindi tiek bendrojo, tiek grynojo trumpalaikio mokumo koeficiento kitimo tendencijoje.

Išvada: AB „Vilniaus baldai“ 2010 – 2012 m. buvo moki. Apyvartinis kapitalas sudarė 33- 54 mln. Lt. Nereikšmingam mokumo sumažėjimui 2012 m. įtakos turėjo greitesnis trumpalaikio turto mažėjimas lyginant su turimais įsipareigojimais.

Įmonės finansų analizė dažnai padeda nustatyti įmonės veiklos efektyvumą – tai reiškia, padeda nustatyti, kaip efektyviai įmonė naudoja finansinius išteklius vykdydama savo veiklą. Vienas iš svarbiausių rodiklių, nusakančių įmonės veiklos efektyvumą – sanaudų bei savikainos lygis pardavimuose bei apskaičiuojamas pagal tokias formules:

  • Microsoft Word 123 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2050 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mėta
  • Ab „Vilniaus baldai“ finansinė analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ab „Vilniaus baldai“ finansinė analizė. (2015 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-vilniaus-baldai-finansine-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 10:47
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo