AB „YIT Kausta“ ir „Bechtel“ korporacijos palyginimas


Įvadas. Ab „Yit kausta". Įmonės pasirinkimo pagrindimas. Įmonės paskirtis, misija ir vizija, įmonės veikla. Įmonės paskirtis. Įmonės misija ir vizija. Įmonės veikla. Įmonės strategija. Įmonės valdymo struktūra. „BECHTEL“ korporacija. Įmonės pasirinkimo pagrindimas. Įmonės paskirtis, misija ir vizija, įmonės veikla. Įmonės paskirtis. Įmonės misija ir vizija. Įmonės veikla. Įmonės strategija. Įmonės valdymo strktūra. Organizacinių struktūrų ir valdymo modelių palyginamoji analizė. Išvados. Naudota literatūra.


Šiomis dienomis tampa akivaizdu, jog be tvirto vadybos žinių naudojimo ir taikymo kompanijų veiklose įmonėms klestėti būtų sudėtinga. Vien tik klasifikuotų darbuotojų, geros techninės įrangos, paklausos rinkoje neužtenka siekiant sėkmingo įmonės plėtimosi ir dominavimo. Vienas svarbiausių aspektų lemiančių sėkmingą funkcionavimą - tai įmonės vadybos sritis. Tikslingas planavimas ir organizavimas, tinkamai parinkta strategija ir jos vykdymas, geras vadovas ir veiklos koordinavimas bei tarpusavio bendradarbiavimas-komunikacija, tai tik dalis vadybos aspektų, kurie turi svarią vertė sėkmingam įmonės vystymui ir veikimui.

Atsižvelgdami į šio darbo tikslą ir remiantis statybos valdymo teorijos žiniomis įgytomis paskaitų ir pratybų metu atlikome Lietuvos kapitalo įmonės AB „YIT Kausta“ bei Užsienio kapitalo įmonės „Bechtel“ valdymo analizę bei vertinimą.

Domėjomės įmonių istorijos raida, jų misiją bei vizija. Nagrinėjome abiejų įmonių veiklą, vertybes, taikomą struktūrą bei strategijas, kuriomis vadovaujantis jos pasiekė sėkmę statybų versle. Tai pat remdamiesi analizės rezultatais bei savo asmeninėmis nuomonėmis palyginome Lietuvos ir užsienio įmones iš valdymo pusės, padarėme išvadas.

Pasirinkome Lietuvos statybų įmonę AB “YIT Kausta”, kadangi įmonė turi išties ilgalaikę patirtį, rinkoje vis plečiasi ir nenustoja augti. Įmonė turi savitas vertybes, struktūrą bei tam tikrą strategija, kuri leidžia konkuruoti ne tik Lietuvos , bet ir užsienio rinkoje.

„YIT Corpuration“ susikūrė Didžiausioje Suomijos hercogynėje XIX a. pradžioje, 1912 metais. Po 14 metų kompaniją įsigijo naujoviškai mąstantis vadovas – R. Kreuger, kurio vertybės, kaip naujovių diegimas ir atkaklumas, išlaikyti ir šiandieninėje YIT kompanijoje. Ilgą laiką gyvuojančiai kompanijai teko iškęsti tiek pasaulinius karus, tiek ekonominius nuosmukius, tačiau tai įmonės nesužlugdė, o leido įgauti daugiau patirties, tobulėti ir vykdyti veiklą turint ilgalaikę perspektyvą. Šiandieninėje rinkoje YIT kompanija nenustoja mokytis, stengiasi įsiklausyti ir suprasti savo klientus ir pasiūlyti jiems geriausias paslaugas.

AB “YIT KAUSTA” Lietuvos įmonė, kuri rinkoje gyvuoja beveik 50 metų ir yra sukaupusi iš ties unikalią ir plačią istorijos raidą. Kompanija nesustojo augti, plėtėsi iki šių dienų, įgyvendino daug įvairių projektų – pastatyti komercinės, pramoninės, laisvalaikio bei pramogų paskirties objektai, gyvenamųjų namųkvartalai, atlikti kultūros paveldo objektų renovacijos darbai.

naujuoju UAB "YIT Kausta Būstas" direktoriumi paskirtas Gytis Jakučionis. AB „YIT Kausta“ atidarė pirmąjį Lietuvoje A energinio naudingumo klasės biurų pastatą „Grand Office.

YIT veiklos pagrindą sudaro bendrovės misija, vizija, strategija ir vertybės. Jų veiklą taip pat įtakoja besikeičiantys visuomenės bei mūsų interesų grupių poreikiai.

Misija - Kuriame geresnę gyvenamąją aplinką.

Vizija - Žingsniu priekyje. Atsakingai.

Strategija – Subalansuotas ir pelningas augimas.

Dukterinės bendrovės „YIT Kausta būstas“ veikla– objektai statomi strategiškai patraukliose vietose (didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje) , užtikrinama gera bei estetiška gyvenamoji aplinka, operatyviai veikianti garantinė tarnyba. Pastaruoju metu įgyvendinti projektai: šalia vaizdingo Nemuno šlaito bei Panemunės šilo, pastatyti „Šilo namai“ (II-III etapai) Kaune, “Upės rezidencija” ant Neries kranto bei „Solo city“ (I-II etapai) Vilniuje. Šiuo metu vystomi projektai: Vilniuje – gyvenamųjų namų kvartalas „Užupio etiudas“ bei „Naujoji Rivjera“ Žirmūnuose, „Solo city“ Viršuliškėse Vilniuje, Kaune „Šilo namai“ etapas.

UAB „YIT Kausta “ atlieka įvairios paskirties pastatų statybos, rekonstrukcijos bei renovacijos darbus. Tarp didžiausią vertę turinčių pastaraisiais metais įgyvendintų ir įgyvendinamų projektų – kultūrinę vertę turinti Paminklinė Kristaus Prisikėlimo bažnyčia, modernūs keleivių terminalai tarptautiniuose Vilniaus ir Kauno oro uostuose, vienas ambicingiausių ir moderniausių projektų Lietuvoje Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras, vienintelis Baltijos šalyse IKEA prekybos centras, gamybiniai pastatai Macenių km. Plungės raj.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1255 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (4471 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • AB „YIT Kausta“ ir „Bechtel“ korporacijos palyginimas
    10 - 9 balsai (-ų)
AB „YIT Kausta“ ir „Bechtel“ korporacijos palyginimas. (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-yit-kausta-ir-bechtel-korporacijos-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 20:30
×