AB „Žemaitijos pienas“ finansinių rodiklių apžvalga (2)


Verslo pagrindai. AB „Žemaitijos pienas“. 2013 – 2015 m. finansinių rodiklių apžvalga. Įmonės istorija. Bendrojo pelningumo rodiklis. Grynojo pelningumo rodiklis. Nuosavybės grąža. Skubaus padengimo koeficientas. Bendrojo likvidumo koeficientas. Viso turto apyvartumas. Įsiskolinimo koeficientas. Įsipareigojimų ir nuosavo kapitalo santykis. Bankroto tikimybės skaičiavimas pagal Altmano modelį. Išvados.


Verslo pagrindaiAB „Žemaitijos pienas“ 2013 – 2015 m. finansinių rodiklių apžvalga.

Grynojo pardavimo pelningumo rodiklis yra pakankamai žemas. Bet rodiklis nemažėja, o atvirkščiai auga, todėl galime teigti, kad prekių konkurencingumas nemažėja ir problemų įmonės kainodaroje nėra.

AB „Pieno žvaigždės“ rodiklis yra labai geras. Tai reiškia, kad įmonė efektyviai panaudoja savo kapitalą.

Teigiama, kad 0,5 yra normalus koeficientas. AB „Pieno žvaigždės“ koeficientas parodo, kad priklausomybė nuo skolintojų yra nedidelė ir taip pat žemas finansinės rizikos laipsnis.

AB „Pieno žvaigždės“ bankroto tikimybė 2013-2015 m. yra labai maža, nes Z reikšmė viršija 3, ir net siekia 4.

Pagal atlikta AB „Pieno žvaigždės“ finansinių rodiklių analizę, galima apibendrinti: Kadangi įmonė turi nemažai paskolų, jai reikėtų kontroliuoti paskolų sumokėjimą ir neprisiimti naujų paskolų, kol daugumą esamų paskolų nebus grąžinta. 2014 metais pardavimo pajamos buvo keliais procentais didesnės, nei 2013 ir 2015 metais, o tai reiškia, kad 2014 metais įmonė dirbo nuostolingiausiai. Įmonė yra finansiškai stipri ir bankroto tikimybė yra labai maža.

  • MS PowerPoint 103 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (469 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • AB „Žemaitijos pienas“ finansinių rodiklių apžvalga (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
AB „Žemaitijos pienas“ finansinių rodiklių apžvalga (2). (2017 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-zemaitijos-pienas-finansiniu-rodikliu-apzvalga-2.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 20:00
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo