AB „Žemaitijos pienas“ finansinių rodiklių apžvalga


Finansų referatas.

Įmonės aprašymas. AB „Žemaitijos pienas“ finansinių rodiklių apžvalga. Pelningumo rodikliai. Bendrasis pelningumas. Grynasis pelningumas. Nuosavybės grąža. Likvidumo rodikliai. Skubaus padengimo koeficientas. Bendrojo likvidumo koeficientas. Veikslos efektyvumo rodikliai. Turto apyvartumas. Finansų struktūros rodikliai. Įsiskolinimo koeficientas. Įsipareigojimų ir nuosavo kapitalo santykis. Bankroto skaičiavimas pagal Altamano modelį. Išvados. Literatūra.


Didelis bendrojo pelningumo rodiklis rodo, kad įmonės veikla yra efektyvi, įrodo, produktų gamyba ir paslaugų teikimas įmonei nekainuoja per brangiai. Teigiamai vertinama, kada rodiklis svyruoja tarp 10 – 35 %. Taigi, Žemaitijos pienas “ bendrasis pelningumas 2013-2015 m. geras

Įmonė vertinama gerai, kai nėra didelio atotrūkio tarp bendrojo ir skubaus likvidumo rodiklių. Jei rodiklio reikšmė žemesnė nei 0,5, laikoma nepatenkinama, o tarp 1 ir 1,5 – normali. Jeigu likvidus turtas viršija trumpalaikius įsipareigojimus teigiama, kad įmonė yra saugi ir neturėtų susidurti su trumpalaikio likvidumo problemomis. AB „Žemaitijos pienas“ skubaus likvidumo koeficientas 2013 metais buvo mažesnis , 2014 m. padidėjo ir pasiekė normos.Bet 2015 metais rodiklis sumažejo. Apibendrinant, 2013 - 2015 m. skubaus padengimo koeficientai yra beveik normalūs.

Teigiama, kad geras turto apyvartumo rodiklis yra lygus 1,6 - 1,8. Įmonės vadovai turi įvertinti tai, kad didesnis turto apyvartumas padeda vykdyti veiklą mažesnėmis sąnaudomis ir įgyti įmonei konkurencinį pranašumą, todėl svarbu skaičiuoti ir vertinti viso turto ir kartu jo sudėtinių dalių apyvartumo rodiklį. AB „Žemaitijos pienas“ viso turto apyvartumo rodiklis yra labai aukštas ir patenkinamas, tai reiškia, kad veikla vykdoma nedidelėmis sąnaudomis ir turi konkurencingo pranašumo.

Teigiama, kad santykis 1:2 yra normalus t. y. maždaug pusė finansavimo šaltinių turėtų būti skolinti. Kuo didesnis koeficientas, tuo įmonės priklausomybė nuo skolintojų didesnė bei aukštesnis įmonės finansinės rizikos laipsnis, t.y. dideli įsipareigojimai, kuriuos teks padengti ateityje. AB „Žemaitijos pienas“ rodiklis yra geras ir priklausomybė nuo skolintojų nėra didelė, nes didesnioji dalis yra nuosavo kapitalo.

X1 = apyvartinio kapitalo ir įmonės turto santykis; X2 = nepaskirstyto pelno ir įmonės turto santykis; X3 = pelno iki apmokestinimo ir įmonės turto santykis; X4 = nuosavo kapitalo rinkos vertės ir įsipareigojimų santykis; X5 = pardavimo pajamų ir įmonės turto santykis.

Įmonės pelningumo rodikliai 2013-2015 m. paliginus labai aukšti, įmonė dirbo gana efektyviai.

Likvidumo rodikliai yra geri ir gana stabilūs. Tai reiškia, kad įmonė sugeba vykdyti trumpalaikius įsipareigojimus ir laiku atsiskaityti su partneriais. Susidūrus su problemomis, bendrovė yra pajėgi greitai padengti įsipareigojimus turimu turtu.

 • Finansai Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Sergej
 • 14 puslapių (1987 žodžiai)
 • Universitetas
 • Finansų referatai
 • Microsoft Word 113 KB
 • AB „Žemaitijos pienas“ finansinių rodiklių apžvalga
  10 - 3 balsai (-ų)
AB „Žemaitijos pienas“ finansinių rodiklių apžvalga. (2017 m. Rugsėjo 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/ab-zemaitijos-pienas-finansiniu-rodikliu-apzvalga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 04:40