AB Žemaitijos pienas įmonės analizė


Projektinis rašto darbas AB Žemaitijos pienas įmonės analizė Įvadas. Žemaitijos pieno įmonės išorės analizė. Bendroji AB Žemaitijos pienas analizė. Finansinė įmonės analizė n ataskaita. Baltijos šalys ir NVS šalys. Kitos Europos šalys. Iš viso. Tūkst. litų , jeigu nenurodyta kitaip 2011 2012. Savikainos dalis pajamos. Bendro pelno marža. Veiklos sąnaudos. Veiklos sąnaudų dalis pajamose. Finansinės veiklos sąnaudos. EBITDA santykis su pajamos. Grynasis pelnas. Grynasis pelningumas. Balansas Turtas. Ilgalaikis turtas. Trumpalaikis turtas. Turto iš viso. Rinkos rodikliai. Literatūros šaltiniai. Priedas 1 priedas. SSGG analizės.


apskaičiuoti ir aptarti įmonės finansinius rodiklius,

išanalizuoti įmonę finansinę veiklą ir padėtį,

apžvelgti ir apskaičiuoti rikos rodiklius.

Apžvelgiant esamą rinką, AB Žemaitijos pienas dirba užsienio ir vidaus rinkoje. Iki 2014 metų 18% savo produkcijos išveždavo į Rusiją, tai sudarė maždaug 100 mln. Lt pajamų. Po pieno embargo į Rusiją sparčiau ėmė plėstis į užsienio rinkas. AB Žemaitijos pienas produkcija gabena į Europos šalis (Italija, Vokietija, Graikija, Airija, Izraelis), kol kas Europos šalių rinka yra vystymosi stadijoje ir kiekvienais metais eksportuojama vis daugiau produkcijos. Pagrindiniai konkurentai „Rokiškio sūris“, „Pieno žvaigždes“ ir „Vilkiškių pieninę“, tad jaučiama tik pagrinde tik vietinė konkurencija Lietuvoje.AB “Žemaitijos pienas” yra viena didžiausių ir moderniausių Lietuvos pieno perdirbimo bendrovių, valdanti apie 19 proc. Lietuvos pieno rinkos. Tai taip pat rodo, jog Pieno rinka Lietuvoje oligopolizuota. Pieno produkcijos rinka nėra individualizuota, pagrindine konkurencija vyksta kainomis.

Pagal 2014 metų duomenis AB „Žemaitijos pienas“ nors ir neturi didžiausių pajamų lyginant su konkurentais pagal tokius rodiklius kaip likvidumas, ROE, ROA, grynąjį pelną, buvo laikomas stipriausiu rinkos dalyviu.

Įmonių grupę sudaro AB „Žemaitijos pienas“, „Šilutės Rambynas“ ir Latvijoje veikianti bendrovė „Muižaspiens“. Įmonės akcininkų struktūrą sudaro keturi pagrindiniai akcininkai. Nuo 2015.04.20 pieno perdirbimo įmonės buvusiam vadovui Algirdui Pažemeckui priklauso 44,63% „Žemaitijos pieno“ akcijų, 7,06% priklauso SEB SA OMNIBUS, 6,25% priklauso Danutei Pažemeckienei ir 6% atitenka AB „Klaipėdos pienas”. Ilgą laiką „Žemaitijos pieno“ vadovo pareigas užėmė Algirdas Pažemeckas, trumpai vadovavo Tadas Vizgirda pareigas užėmė 1,5 mėn., dabartinis įmonės generalinis direktorius išrinktas nuo 2014 m. Robertas Pažemeckas ir D.Gecienė yra vyriausioji buhalterė. 2015m. birželio 30d. grupės darbuotojų skaičius siekė 1435. Vidutis atlyginimas įmonėje 2013 m. neatskaičius mokesčių siekė 2602 Lt (753,52 Eur.). „Žemaitijos pienas” investicijų politika nukreipia į naujų technologijų kūrimą ir diegimą. Nuo 1997 m. AB „Žemaitijos pienas“ naudoja pažangiausią pasaulyje keraminę „Bactocatch“ technologiją. 2015 m. planuoja investuoti į naują pastatą, kuriame bus įkurtos sandėliavimo ir administracinės patalpos.

DSCR rodiklis taip pat stipriai varijuoja.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 130 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2236 žodžiai)
  • Blacksheep
  • AB Žemaitijos pienas įmonės analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
AB Žemaitijos pienas įmonės analizė. (2016 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-zemaitijos-pienas-imones-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:05
×