Abiejų apatinių galūnių paralyžius - paraplegija


Abiejų apatinių galūnių paralyžius - paraplegija. Įvadas. Apatinės galūnės. Klubo kapsulė ir raiščiai. Klubakaulio – šlaunikaulio raištis. Gaktikaulio – šlaunikaulio raištis. Sėdynkaulio – šlaunikaulio raištis. Klinikinis svarbumas išlaikyti stačią laikyseną esant raumenų silpnumui pacientas su paraplegija. Paraplegija (paralyžius). Priežastys. Išvados. Literatūra.

Tikslas - apžvelgti abiejų apatinių galūnių paralyžių – paraplegiją. Uždaviniai : Supažindinti su apatinių galūnių sandara ir klubo raiščiais. Pristatyti paraplegijos anatomiją bei priežastis. Aptarti abiejų apatinių galūnių paralyžiaus padarinius ir gydymą.

Apatinėmis galūnėmis žmogus remiasi į žemę ir palaiko normalią žmogaus laikyseną. Didžiausias krūvis ir jėga tenka apatinėms galūnėms, todėl labai svarbu, kad jos būtų stiprios ir sveikos. Tačiau pasitaiko nelaimingų atsitikimų, kai apatinės galūnės būna pažeistos ir žmogui diagnozuojamas abiejų apatinių galūnių paralyžius – paraplegija. Toks kojų pažeidimas kardinaliai pakeičia žmogaus gyvenimą. Paralyžius prikausto žmogų prie invalido vežimėlio, visiškai riboja apatinių galūnių judesius ir neleidžia pilnavertiškai gyventi.

Sinovinė plėvelė iškloja šlaunies kapsulės vidinį paviršių. Kapsulės išorinis paviršius yra sustiprintas klubakaulio – šlaunikaulio, gaktikaulio – šlaunikaulio ir sėdynkaulio – šlaunikaulio raiščių. Pasyvus tempimas šiuose raiščiuose ir aplinkiniuose raumenyse riboja kraštutinumus visuose šlaunies judesiuose. Visi 3 raiščiai yra mažiausiai dalinai įtempti pilname šlaunies tiesime. ( Oatis, 2004 ).

Tai labai stora ir stipri jungiamojo audinio juosta, panaši į apverstą Y. Proksimaliai klubakaulio – šlaunikaulio raištis tvirtinasi šalia priekinio – apatinio klubakaulio dyglio ir pirmyn įgaubto dubens paviršiaus gretimu kraštu. Skaidulos sudaro skirtingą vidinį ir šoninį pluoštelį, kiekvienas prisitvirtina prie abiejų šlaunikaulio tarpgūbrinės linijos galų. Esant visiškam šlaunies tiesimo judesiui, yra ištempiamas klubakaulio – šlaunikaulio raištis ir priekinė kapsulė. Visiškas išorinis sukimas pailgina šoninį klubakaulio – šlaunikaulio raiščio pluoštelį.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 232 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (1362 žodžiai)
  • Evelina
  • Abiejų apatinių galūnių paralyžius - paraplegija
    10 - 3 balsai (-ų)
Abiejų apatinių galūnių paralyžius - paraplegija. (2014 m. Lapkričio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/abieju-apatiniu-galuniu-paralyzius---paraplegija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 05:26
×