Abiturientų studijų pasirinkimo tyrimas


Tauragės rajono abiturientų profesijų pasirinkimas. Įvadas. Tiriamojo objekto pristatymas. Profesijos pasirinkimo metodų teorinės problemos. Jaunimo įsijungimas į visuomenės socialinę struktūrą. Profesijos pasirinkimą sąlygojantys veiksniai. Mokinių rengimosi karjerai svarba. Tyrimo organizavimo etapai. Pirmas etapas: problemos apibrėžimas. Antras etapas: tyrimų projekto rengimas. Trečias etapas: atrankos modelio parinkimas. Ketvirtas etapas: duomenų rinkimas. Penktas etapas: duomenų analizė. Šeštas etapas: išvadų ir ataskaitos rengimas. Tyrimo rezultatų pateikimas ir analizė. Hipotezių pagrindimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Temos aktualumas: Šiuolaikinis globalus pasaulis vis sunkiau prognozuojamas, pilnas pokyčių, todėl ir darbo rinka kaip niekad nenuspėjama. Tad kyla klausimas, kokios profesijos šiandien paklausios ir turi sėkimingą ateitį prognozuojantį likimą? Šiuolaikiniai tyrimai ir teorijos yra nepajėgūs atsakyti ir tiksliai nuspėti tendencijų, kurios specialybės dominuos net po kelerių metų.

Baigiant vidurinę mokyklą, kaip jau žinome, kyla labai daug svarstymų bei įvairių klausimų, tokių kaip: Kur studijuoti? Kokią specialybę pasirinkti, dėl kurios vėliau netektų gailėtis? Kaip teigia filosofas konfucijus: „klaidingas mokslas yra žalingas“.

Todėl nuspręsta išanalizuoti kokį ateities kelią – profesiją, pasirinks dabartiniai Tauragės rajono abiturientai bei sužinoti jų nuomone apie lietuvos švietimo įstaigas.

Tyrimo objektas. Tauragės rajono abiturientų profesijų rinkimasis.

Tyrimo tikslas. Apžvelgti kokia dalis abiturientų yra nusprendusių studijuoti ir kokia jų nuomonė apie Lietuvos aukštąsias mokyklas.

Tyrimo uždaviniai:

1.Apžvelgti kokia dalis Tauragės abiturinetų yra nusprendusi įgyti aukštąjį mokslą.

2.Pateikti tyrimo metodiką.

3.Išanalizuoti gautus duomenis.

Tyrimo metodai:

1.Anketinė apklausa ir jos duomenų analizė

2.Internetinių šaltinių analizė

3.Mokslinės literatūros šaltinių analizė.

Hipotezės:

1.Daugiau nei 50% abiturientų rinksis aukštąjį mokslą, o ne darbą.

2.Kauno kolegija, Tauragės skyrius yra ta vieta, kurią rinksis apie 30% Tauragės rajono abituriantų.

3.Tauragės rajono abiturientai daugiausiai rinksis teisės studijas.

  • Marketingas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 222 KB
  • 2013 m.
  • 22 puslapiai (3262 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimante
  • Abiturientų studijų pasirinkimo tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Abiturientų studijų pasirinkimo tyrimas. (2013 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/abiturientu-studiju-pasirinkimo-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:25
×