Abortas


Nuo kada įteisintas nėštumo nutraukimas lietuvoje. Senoji medicina nėštumo nutraukimas. Nestumo nutraukimas. Nestumo nutraukimas referatas. Dirbtinis nestumo nutraukimas knyga. Siaurame rate. medicina.

Abortas - savaiminis ar dirbtinis nėštumo nutraukimas. Moterų nėštumo nutraukimas iki 12 savaitės laikomas ankstyvuoju, iki 24 - vėlyvuoju. Nėštumo nutraukimas yra labai kenksmingas moters sveikatai. Abortas: už ar prieš? Konservatyvi pozicija. Liberali pozicija. Gyvybės vertės postulatas.

Tik neseniai genetikos laimėjimai sudarė galimybę žmogaus egzistencijos apibrėžimą atrasti daug ankstesniame gyvenimo knygos puslapyje, o dėl nėštumo nutraukimo kaip anksčiau, taip ir dabar karštai diskutuojama.

Sunku įsivaizduoti, kad galėtų būti kitaip turint galvoje tai, jog abortas akivaizdžiai prieštarauja mūsų biologiniam tikslui. Civilizuotos šalys, noriai siuntusios savo jaunuomenę į mirtį dėl naujų teritorijų ar komercinio pranašumo, susvyravo prieš įsčių mįslę.

Daugelis europiečių laikosi religinių ir filosofinių įsitikinimų, atmenančių bet kokio kompromiso galimybę traktuojant, pasak jų, neginčijamas negimusiojo teises. Tačiau jie mato, kad prieš juos stoja vis daugiau tokių pat balsingų ir atkaklių šalininkų įdėjos, jav žinomos kaip reprodukcijos laisvė – moters teisė į savo kūną.

Taigi abortas yra žmogaus teisių dilema, kai vienoje svarstyklių lėkštėje padedamos motinos teispraėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministerijoje surengtas pasitarimas apie medikamentinį nėštumo nutraukimą. Jis nėra įteisintas Lietuvoje, tačiau jau nebe pirmi metai, kaip to aktyviai siekiama. Už moterų teisę į šį nėštumo nutraukimo būdą kovoja nevyriausybinė organizacija. Ji, o ne medikai, inicijuoja diskusijas siaurame rate, tačiau jose viešumo vengiama, o neigiami aspektai nutylimi.

Abortu vadinamas nėštumo nutraukimas bet kuriuo metu nuo apvaisinimo iki gimdymo. Abortas yra ne vien medicinos, bet ir etikos problema, nes, kaip ir bet kuri kita gyvybės nutraukimo forma, kelia moralinio pagrįstumo klausimus. Diskusijoje dėl aborto moralumo ar nemoralumo, paprastai konfliktuoja du pagrindiniai principai: besąlygiškos gyvybės vertės ir individualios laisvės. Konservatyviai nusiteikę teoretikai akcentuoja vaisiaus svarbą, todėl laikosi gyvybės šventumo postulato ir pasisako prieš abortą. Tuo tarpu liberalai teigia, konservatoriai remiasi tuo, kad žmogaus gyvenimas prasideda nuo pat apvaisinimo momento, todėl žudyti ką tik pradėtą vaisių yra tas pats, kas žudyti suaugusį žmogų. Žmogus vystosi palaipsniui, todėl sudėtinga nustatyti, kur yra tas momentas, nuo kurio vaisius tampa žmogumi. Ar žmogus tampa žmogumi tuomet, kai gimsta, ar kai yra pakankamai išsivystęs tam, kad galėtų išgyventi gimęs per anksti, ar tuomet, kai motina pajunta jį savo įsčiose? Kadangi neįmanoma pagrįsti nei vienos galimybės, telieka pripažinti nenutrūkstamą ir nedalomą žmogaus vystymosi kontinuumą.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (1475 žodžiai)
  • Universitetas
  • Danguolė
  • Abortas
    10 - 3 balsai (-ų)
Abortas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/abortas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 08:44
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo