Abraomas Kulvietis pristatymas skaidrės


Abraomas kulvietis skaidres. Knygos pristatymas skaidremis. A. kulvietis. Knygos pristatymas skaidres. Abraomas kulvietis referatas. Abraomas kulvietis darbai. A kulvietis. A.kulvietis. Abraomo kulviecio darbai. Pristatymas skaidremis.

Svarbiausi faktai apie abraomą kulvietį. A. Kulvietis buvo karaliaučiaus universiteto pradininkas. Pabėgimas į karaliaučių. Abraomo kulviečio sugrįžimas. Kulviečių giminės ženkle pavaizduota gulbė. Abraomo kulviečio mintys. Abraomo kulviečio gyvenimo ir veiklos datos. Pernai jonavoje atidengtas paminklas a. Kulviečiui, kurį sukūrė skulptoriai k. Bogdanas ir m. Šnipas.

Kol karalienė buvo arti, a. Kulvietis galėjo jaustis gana saugus. Bet vos tik ji 1542 m. Gegužę iškeliavo iš vilniaus į sūnaus vestuves krokuvoje, vilniaus vyskupas povilas alšėniškis pasinaudojo proga ir, įskundęs a. Kulvietį karaliui žygimantui senajam, gavo karališkąjį dekretą, kuriame buvo nurodyta bajorą a. Kulvietį atvestį į bažnyčios teismą. Vyskupai buvo įpareigoti teisti visus, įtariamus erezija. Dekrete buvo parašyta, kad lietuvis abraomas iš kulvos atsimeta nuo šventosios romos katalikų bažnyčios, tiek žodžiais, tiek darbais išpažįsta svetimą mokslą ir kitus į paklydimą traukia.

Nepaklusus a. Kulviečiui grėsė prarasti ne tik turtą, nes jis buvo turtingas žmogus, bet ir laisvę. Šventasis sostas vėl buvo atnaujinęs inkvizicijos žygį. Nors pabėgimas būtų reiškęs tokį patį nepaklusnumą, bet jis ryžosi bėgti iš lietuvos į prūsiją. Spėjama, kad taip pasielgti jam patarė pati karalienė bona, įspėjusi dėl gresiančio pavojaus, ir jis tuo patarimu pasinaudojo. Tai buvo 1542-ųjų vasarą. Kartu su juo vilniaus mokyklą paliko ir kiti ten dirbę a. Kulviečio bendraminčiai, o tie, kurie nespėjo, buvo įkalinti.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 826 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių
  • Egle
  • Abraomas Kulvietis pristatymas skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Abraomas Kulvietis pristatymas skaidrės. (2012 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/abraomas-kulvietis-pristatymas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 00:24
×