Abrikosas referatas


Įvadas. Teorinė dalis. Paprastasis abrikosas (lot. Prunus armeniaca). Abrikosų sodinukai. Skirtingų veislių abrikosų reikšmė derėjimui. Išvados. Naudota literatūra.

1. Abrikosų sodinukų asortimentas, lyginant su obelų veislėmis nėra didelis. Lietuvoje auginamų išvestų sodinukų yra tik keliolika veislių. Dauguma jų mūsų klimato sąlygoms atsparūs šalčiams, tačiau keletas veislių nėra pakankamai atsparios ligoms (abrikosų skolekotrichozė, verticiliozė). Lietuvoje taip pat turime veislių, kurios veda didelius vaisius ir kasmet, tai –Maskvos didieji, Mordeno ankstyvieji, Jūris (Lietuvoje išvesta), Kaunas. Šios veislės taip pat pasižymi atsparumu šalčiams, ligoms, vienodais vaisiais, bei ypatingu skoniu.

2. Abrikosų pagrindinės teigiamos savybės, dėl ko jie yra mėgstami yra jų skonis, jie saldūs, sultingi ir skanūs. Šių egzotinių augalų teigiamos savybės, auginant Lietuvoje, prisitaikymas prie mūsų klimato sąlygų, juos gerai prižiūrint ir žinant esminiu agrotechninius reikalavimus jiems užauginti, jie ištveria žiemos šalnas, kurios kartais gali būti gana šaltos, kas yra nebūdina ne mūsų krašto augalams. Dauguma Lietuvoje auginamų abrikosų veislių yra atsparios ligoms, kas sudaro palankesnes sąlygas užauginti sveikus ir gražius vaisius.

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (2065 žodžiai)
  • Dainius
  • Abrikosas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Abrikosas referatas. (2014 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/abrikosas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 11:04
×