Abs sistema


Įvadas. ABS (Antilock braking system). Funkcijos ir reikalavimai. Veikimo principas. ABS sistemų typai. Saugos priemonės atliekant remontą. Galimi gedimų kodai (DTC). ABS sistemos gedimų kodai. ABS sistemos aktyvus diagnostikos režimas. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Stabdžių antiblokavimo sistema (ABS), yra uždaro ciklo stabdžių valdymo įtaisų sistema, neleidžianti stabdant užblokuoti ratų ir, taip išlaikanti automobilio valdomumą bei stabilumą. Jie taip pat trumpina stabdymo kelią, palyginus su stabdymo atvieju, kai ratai yra visiškai užblokuojami. Tai ypač svarbu tuo atveju, kai kelias yra drėgnas. Stabdymo atstumo sumažėjimas gali siekti 10% arba keliskart daugiau, ir priklauso nuo kelio charakteristikų (dangos drėgmės, kelio/padangų trinties koeficiento). Esant tam tikroms, labai specifinėms kelio paviršiaus sąlygoms, stabdymo atstumas gali būti ilgesnis, tačiau transporto priemonė vis dėl to stabilumą ir valdomumą.

ECE-R13 13 priedas apibrėžia tris kategorijas. Dabartinė ABS karta atitinka aukščiausio lygio reikalavimams.

Jei ratų greičio jutiklis aptinka staigų ratų lėtėjimą (įmanomas ratų užsiblokavimas), sistema neleidžia toliau didinti stabdymo slėgio skirto ratų stabdymui. Įleidimo ir išleidimo vožtuvai yra uždaryti, ir stabdymo slėgis išlieka pastovus.

Jei rato lėtėjimo laipsnis ir toliau didėja, išleidimo vožtuvas atidarytasatidaromas,. kad sumažėtų slėgis rato stabdžio cilindre. Stabdžių skystį nutekėjusį į tarpinį rezervuą grąžinimo siurblys perpumpuoja atgal į pagrindinį stabdžių cilindrą.

Slydimas atsitinka, kai greitis

  • Microsoft Word 1418 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3398 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tadas
  • Abs sistema
    10 - 1 balsai (-ų)
Abs sistema. (2017 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/abs-sistema.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 11:54
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema