Absoliutinė monarchija Prancūzijoje


Absoliutinė monarchija Prancūzijoje. Sąvokos. Absoliutizmo socialinės-ekonominės ir politinės prielaidos. Finansininkų, bajorų ir karaliaus valdžia. Absoliutizmas kaip įvairių luomų interesų derintojas. Pirmieji absoliutizmo žingsniai. Henrikas IV (1589-1610m. ) atgaivina ir sutvirtina absoliutizmą. Kardinolas Armanas Rišeljė. Rišeljė užsienio politika. Liudvikas xiv. Absoliutizmo reikšmė. Informaciniai šaltiniai.

Intendantas- Prancūzijos provincijos valdytojas, kuris rūpinosi policija, teismu ir finansais.

Merkantilizmas – tai XVI-XVIIIa. Ekonominė politika, kurios tikslas- kaupti aukso ir sidabro atsargas.

Parlamentinė monarchija – tai valstybės valdymo forma: valdžią dalijasi monarchas ir parlamentas.

Prancūzijoje karalius rūpinosi pramone, bei prekyba, globojo, steigė manufaktūras Karalius rėmė pramoninkus bei prekybininkus,finansininkams leido lobti iš paskolų. Jis daugiausia dėmesio skyrė bajorijai, savo politikoje vadovosi jos interesais. Daugelis finansininkų tapdavo valdininkais, nusipirkdavo tarnybas valstybės valdžios aparate. Karalius norėdamas gauti daugiau pinigų, pristeigė tarnybų per daug. Dėl to labai išsiplėtė biurokratinis aparatas, jis pasidarė tarsi ketvirtuoju luomu. Juo remdamasi karaliaus valdžia didino savo galią. Valstybiniai mokesčiai XVIa.virto svarbiausia valstiečiū išnaudojimo forma. Karalius surinkdavo pajamas iš krašto ūkio centralizuotai ir po to dalydavo bajorams savo nuožiūra. Centralizuotas lėšų pasiskirstymo mechanizmas buvo bene svarbiausia absoliutizmo ekonominė prielaida Feodalinė herarchija pasidarė labai centralizuota Bajorystę nusipirkdavo ir turtingieji miestiečiai. Tokius bajorus imta vadinti mantijos bajorais, kad galima būtų atskirti nuo kilmingųjų, vadinamųjų kardo bajorų.

Valdyti visuomenę, kurios įvairūs sluoksniai turėjo skirtingus, dažnai priešingus interesus, galėjo tik stipri valdžia. Tai buvo svarbi paskata luominei ribotai monarchijai virsti absoliutine. Sudėtinga Prancūzijos tarptautinė padėtis, nuolatiniai karai buvo palanki sąlyga valdžiai centralizuoti.

Absoliutizmas pirmą kartą pasireiškė valdant Liudvikui XI. Per 22 valdymo metus (1461-1483m.

  • MS PowerPoint 188 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (830 žodžiai)
  • Sandra
  • Absoliutinė monarchija Prancūzijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Absoliutinė monarchija Prancūzijoje. (2014 m. Liepos 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/absoliutine-monarchija-prancuzijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 08:39
×