Absoliutiniai finansiniai rodikliai


Absoliutiniai finansiniai rodikliai , jų klasifikavimas , vertinimas ir teikiama informacija. Absoliutinių finansinių rodiklių klasifikavimas. Absoliutiniai finansiniai rodikliai , apibūdinantys įmonės finansinę būklę. Nuosavo kapitalo pokyčių ataskaitos. Absoliutiniai finansiniai rodikliai , apibūdinantys įmonės veiklos rezultatus. Absoliutiniai finansiniai rodikliai , apibūdinantys pinigų srautus.


Objektyvūs yra tokie rodikliai, kuriems apskaičiuoti panaudoti abejonių nekeliantys duomenys: buhalterinės apskaitos duomenys, finansinės atskaitomybės, kiti vidaus ir išorės informacijos šaltiniai.

Subjektyvūs duomenys - samprotavimai, ekspertiniai vertinimai ar skaičiavimai, tokių skaičiavimų nepagrindžiant, nenustatant jų patikimumo.

Visi reiškiniai ir procesai, apibūdinantys įmonės finansinę būklę ir veik lą, jos pokyčius ar pan., gali būti paprastieji ir sudėtiniai.

Paprastų rodiklių paskirtis atskleisti reiškinių ir procesų sudedamąsias dalis ar šių dalių vaizdą. Jie teikia sintetinį reiškinio ar proceso vaizdą.

Sudėtiniai rodikliai sudaromi naudojant individualius rodiklius, todėl jie skiriasi kokybiškai. Sudėtiniai rodikliai yra dvejopi:

Iš šios ataskaitos galima gauti labai smulkią informaciją apie kiekvieno nuosavo kapitalo straipsnio pokyčius dėl:

Pirmajame verslo apskaitos standarte „Finansinė atskaitomybė“ nurodomi 7 turto ir įsipareigojimų vertinimo būdai (1 lentelę).

Gerokai padidėjęs nematerialusis turtas kelia abejonių dėl jo susidarymo šaltinių: ar tikrai jis buvo įsigytas, kada ir iš kur, iš išorės ar sukurtas įmonėje (kokiais būdais ir priemonėmis).

Tačiau didžiausią įtaką įmonės finansinei būklei daro ilgalaikio materialiojo ir trumpalaikio turto pokyčiai.

Apie įmonės finansinės būklės trūkumus, neūkiškumą galima spręsti iš tokių pavyzdžių:

labai padidėjęs ilgalaikio turto likutis per ataskaitinį laikotarpį, o nusidėvėjimo suma nepakitusi arba tik truputį padidėjusi. Tai gali reikšti, kad buhalteris tiesiog apsiriko ir „pamiršo“ apskaičiuoti nusidėvėjimą arba tyčia taip pasielgė, kad padidintų pelną;

nepasikeitusi arba nedaug pasikeitusi ilgalaikio turto suma, o nusidėvėjimo suma labai padidėjusi. Dažniausiai tai vertinama kaip sąmoningas duomenų iškraipymas, siekiant nuslėpti tikrąjį pelno dydį.

Smarkiai didėjantis trumpalaikis turtas, ypač atsargos, kelia grėsmę finansiniam įmonės stabilumui, jeigu tai nesusiję su veiklos plėtra ir pagerėjusiu žaliavų bei medžiagų tiekimu arba nepasitikėjimu tiekėjais.

Per vienerius metus sumažėjusios gautinos sumos gali būti pašlijusių santykių su klientais priežastis. Be to, gali būti netinkamai valdomi pinigų srautai.

  • Microsoft Word 118 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (1618 žodžiai)
  • Universitetas
  • As
  • Absoliutiniai finansiniai rodikliai
    10 - 1 balsai (-ų)
Absoliutiniai finansiniai rodikliai. (2018 m. Rugsėjo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/absoliutiniai-finansiniai-rodikliai.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 24 d. 18:31
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo