Absoliutizmas Vakarų Europoje ir Rusijoje


Absoliutizmo priezastys. Absoliutizmo bruožai. Absoliutizmo bruozai prancuzijoje. Absoliutizmo suklestejimas europoje skaidres. Absoliutizmo bruozai rusijoje. Absoliutizmas rusijoje. Absoliutizmo suklestejimas europoje priezastys. Absoliutizmas susiformavimas raida. Prancuzijos ir rusijos absoliutizmas. Rusijos absoliutizmo vidaus bruozai.

Temos klausimai. Absoliutizmo esmė ir susiformavimo priežastys. Absoliutizmo esmė. Absoliutizmo susiformavimo priežastys. Absoliutizmo raida Vakarų Europoje. Prancūzijos absoliutizmas. Prancūzijos absoliutizmo susiformavimas. Prancūzijos luominė santvarka. Absoliutizmo pasekmės Prancūzijoje. Prancūzijos absoliutizmo reikšmė. Prancūzijos absoliutizmo reikšmė teigiami bruožai. Prancūzijos absoliutizmo reikšmė neigiami bruožai. Prancūzijos absoliutizmo bruožai. Ispanijos absoliutizmo bruožai. Teigiami bruožai ir jų reikšmė. Neigiami bruožai ir jų grėsmės. Ispanijos absoliutizmo reikšmė. Ispanijos absoliutizmo bruožai. Įsidėmėti. Absoliutizmo formavimosi aplinkybės Rusijoje. Sumaišties Rusijoje priežastys ir pasekmės. Absoliutizmo formavomosi procesas Rusijoje. Petras I ir jo ūkinės-finansinės-kultūrinės- reformos. Petro I reformų tikslas. Rusija padalinama į gubernijas. Petro I reformos. Petro I ūkinės-finasinės reformos. Petro I ūkinės reformos. Petro I kultūrinės reformos. Žetonas apie sumokėtą mokęstį už barzdos nešiojimą. Petras I įvedė vakaronių- asamblėjų paprotį. Įsteigė pirmąjį muziejų- kuntskamerą. Steigė įvairių profesijų mokyklas. L. Magnickio aritmetika. Įvedė pasaulietinį raidyną. Sankt Peterburgo statyba. Petras I - imperatorius. 1721m. Ništato taika. Rusija skelbiama imperija. Petro I reformų reikšmė ir padariniai. Įsidėmėti.

Absoliutizmo formavimosi aplinkybės Rusijoje Absoliutizmo formavimosi procesas Rusijoje Petras I ir jo ūkinės-finansinės-kultūrinės- reformos Petro I užsienio politika. Šiaurės karas ir jo reikšmė Petro I reformų reikšmė ir padariniai.

Absoliutizmo esmė ir bendri bruožai Absoliutizmo įsigalėjimo priežastys Absoliutizmo raida Vakarų Europoje.

Absoliutizmas- tokia valdymo forma, kai visa aukščiausia valdžia be jokių konstitucinių apribojimų priklauso monarchui(imperatoriui, karaliui, carui, kunigaikščiui).

Karaliaus valdžios stiprėjimas ir centralizuotų valstybių susidarymas viduramžių pabaigoje Karaliaus kova dėl valdžios su didikais ir bažnyčia viduramžiais Absoliutizmo, kaip valdymo forma užtikrino perėjimą nuo feodalinio prie kapitalistinio gamybos būdo(valdovai globojo pramonę ir prekybą) Mokesčių rinkimo centralizavimas ir jų vienasmenis skirstymas ,leido valdovams vykdyti aktyvią užsienio politiką,turėti sau pavaldžią biurokratinę administraciją , bei kontroliuoti kilmingųjų luomo atstovus.

XV a. vid.-XVI a. absoliutizmo pradžia Prancūzijoje ir Ispanijoje XVII-XVIIIa. absoliutizmas įsitvirtina daugelyje šalių.

Absoliutizmo susiformavimas Absoliutizmo teigimai bruožai ir trūkumai.

“(...)Liautasi kalbėti apie valstybę ir įstatymus; imta kalbėti apie karalių ir jo užgaidas. Jūsų pajamos ir išlaidos išaugo iki begalybės. Jūs buvote iškeltas iki dangaus todėl, kad, kaip buvo sakoma, nustelbėte visų savo pirmtakų didybę, tai yra todėl, kad nuskurdinote visą Prancūziją, idant gyventumėte savo Rūmuose pasibaisėtinoje ir nepagydomoje prabangoje...” IŠ Fanelono laiško Liudvikui XIV.Istorija.2 dalis.P.225.

  • MS PowerPoint 13615 KB
  • 2016 m.
  • 87 puslapiai (1532 žodžiai)
  • Mantas
  • Absoliutizmas Vakarų Europoje ir Rusijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Absoliutizmas Vakarų Europoje ir Rusijoje. (2014 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/absoliutizmas-vakaru-europoje-ir-rusijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 05:09
×