Acetiliuotos medienos savybės


Įvadas. Mikrobų poveikis acetiliuotai medienai esančiai dirvožemyje. Bandiniai ir sąlygos. Acetiliavimas. Bandinių kontaktas su dirvožemiu. Rezultatai. Acetiliuotos medienos atsparumas grybams. Grybų įtaka acetiliuotai medienai. Ugnies ir acetiliuotų parketlenčių sąveika. Metodika ir medžiagos. Priežastys. Acetiliuotos medienos išbrinkis ir mechaninės charakteristikos. Medienos brinkimas acetiliavimo metu. Matmenų stabilumas. Drėgnio sumažinimas ląstelių sienelėse. Atsparumas biologiniams kenkėjams. Minkštojo puvėsio skaidymasis acetiliuotoje medienoje cheminiai ir anatominiai pokyčiai irstančioje medienoje. Metodai ir medžiagos. Rezultatai. Acetiliuotos medienos atsparumas baltajam ir rudajam grybams bei termitams. Faktai apie baltojo ir rudojo grybo bei termitų poveikį medienai [3]. Išvados. Literatūra.

Jei medieną laikome medžiaga, sudaryta iš ląstelių sienelių ir jų ertmių, tai cheminį jos modifikavimą galima apbibūdinti šio kompozito cheminį apdirbimą.

Apdirbant medieną cheminėmis medžiagomis, vyksta negrįžtami ląstelės sienelės fizikiniai-cheminiai pokyčiai. Vienas iš labiausiai naudojamų modifikavimo būdų yra acetiliavimas.

Acetiliavimas – tai acetilinių grupių įvedimas į medienos cheminių komponentų sudėtį. Acetiliavimo agentais dažniausiai naudojami arba acto anhidridas, arba ketenas. Acto anhidridas (CH3CO)2O – tai bespalvis, aštraus kvapo skystis. Tirpdamas vandenyje jis virsta acto rūgštimi.

Ketenas CH2=C=O yra bespalvės aštraus kvapo, labai nuodingos dujos. Ketenas gaunamas iš acetono arba iš acto rūgšties pirolizės.

  • Microsoft Word 8545 KB
  • 2013 m.
  • 20 puslapių (2762 žodžiai)
  • Universitetas
  • Leonas
  • Acetiliuotos medienos savybės
    10 - 2 balsai (-ų)
Acetiliuotos medienos savybės. (2013 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/acetiliuotos-medienos-savybes.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 00:27
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo