Adaptacija referatas


Adaptacijos ypatumai vaiko ugdymo procese. Vaikų adaptacijos sunkumai.

Psichologijos žodyne adaptacija apibūdinama kaip asmenybės prisitaikymas prie socialinės aplinkos.

Išeidamas iš namų, saugios aplinkos, kiekvienas vaikas su savimi atsineša ir įvairią bendravimo patirtį, santykių šeimoje modelį. Skirtingais amžiaus tarpsniais vaikas naujoje aplinkoje adaptuojasi nevienodai. Pradėjęs lankyti lopšelį-darželį, jis priverstas atsisakyti savo paties dienos režimo ir turi prisitaikyti prie ikimokyklinės įstaigos režimo. Čia vaikas pasigenda išskirtinio dėmesio, nes jo statusas jau kitoks nei namuose. Pradedančių lankyti mokyklą vaikų patirtis būna skirtinga: lankiusieji ikimokyklinę ugdymo įstaigą turi daugiau bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, o ugdyti tik namuose vaikai dažniausiai būna arba labiau išprusę, arba priešingai ,pedagogiškai apleisti. Taip pat nepaprastai svarbūs yra ir vaiko santykiai su pirmuoju mokytoju. Mokytojo vaidmuo pradinuko gyvenime išskirtinis ir dažnai tampa savotiškas jo gyvenimo centras (netgi tuo atveju, kai vaikas nepriima,nemėgtsa mokytojo). Psichologai mano, jog pradinių klasių mokinių emocinė būsena yra tiesiogiai susieta būtent su mokytoju, be to, vaiko asmenybės ypatumus veikia ir formuoja mokytojo asmenybė.

Ugant vaiko savarankiškumą svarbu nepamiršti tam tikrų, atrodo visai menkų kasdieninių darbų.Dažnai tėvai norėdami kuo labiau padėti vaikui, sukrauna jam kuprinę.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (828 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kiks
  • Adaptacija referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Adaptacija referatas. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/adaptacija-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:22
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo