Adaptyvioji mechanika: ryšiai, mechanizmai ir teorija irklo tobulinimas


Įvadas. Techninė analizė. Techninė užduotis. Tobulinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Lietuvoje yra gausybė įvairių vandens telkinių – ežerų, tvenkinių, upių, upelių ir pan. Atėjus šiltam metų sezonui žmonės dažnai renkasi poilsį prie vandens: žvejoja, maudosi, plaukioja savaeigėmis ir bemotorėmis valtimis. Plaukiojimas valtimi – vienas iš šiltojo metų sezono teikiamų malonumų ir pramogų. Plaukioti gali įvairaus amžiaus žmonės tiek suaugusiesi, tiek jauni, tiek vaikai su tėvų priežiūra, o žvejams valtys viena iš nepamainomų žvejybos atributikų. Tarp poilsiautojų mėgėjų dažniausiai pasitaikančios valtys yra varomos žmogaus rankų jėga – t.y. žmogus irkluodamas irklais suteikia valčiai judesį. Kartais poilsiavimo metu, besimėgaujant vaizdais tenka nuplaukti nemažus atstumus, arba atslinkus debesims, norisi greičiau grįžti į krantą. Neretai irkluoti nepavargstant yra nelengvas iššūkis nepatyrusiam žmogui. Šiame darbe bus išanalizuotos valtys, jų motoro analogai ir pateiktas eskizinis patobulinto irklo projektas.

Valtis – mažas laivas. Būna irklinės, motorinės, elektrinės kartais burinės. Pagrinde valtys gaminamos iš medienos (a), plastiko (b) ar gumos (c).

Medinė, fanerinė valtis – gaminamos iš natūralios medienos, subalansuotos taip, kad slystų vandens paviršiumi su kuo mažesniu pasipriešinimu. Ilgaamžiškumas priklauso nuo sandarinimui panaudotų, bei nuo puvimo saugančių medžiagų. Stabilios, dažniausiai skirtos saugojimui ir laikymui ant vandens, pasižymi nemaža keliamąja galia.

Pripučiama valtis – pagrindinis privalumas visų pripučiamų valčių yra tai, kad jos yra labai mobilios. Dėl šios savybės, jas paprasta surinkti ir išrinkti, pervežti iš vienos vietos į kitą, o taip pat ir saugoti. Pripučiamos valties dugnas būna kietas, dažniausiai gaminamas iš medienos lentelių arba metalo. Ant vandens geometriškai stabilios, tačiau palyginus su plastikine valtim, turi mažesnį plaukiamumo santykį.

  • Microsoft Word 1649 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1561 žodžiai)
  • Universitetas
  • Efka
  • Adaptyvioji mechanika: ryšiai, mechanizmai ir teorija irklo tobulinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Adaptyvioji mechanika: ryšiai, mechanizmai ir teorija irklo tobulinimas. (2017 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/adaptyvioji-mechanika-rysiai-mechanizmai-ir-teorija-irklo-tobulinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 12:13
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo