„Adidas“ įmonės socialinė atsakomybė


Įvadas. Įmonės „Adidas“ socialinės atsakomybės analizė teoriniu aspektu. Pasirinktos įmonės veiklos pristatymas. Įmonių socialinė atsakomybė aplinkai. Oro tarša. Vandens tausojimas. Gamtinių išteklių tausojimas. Tiekimo grandinės valdymas. Įmonės socialinė atsakomybė darbuotojams. Įmonės socialinė atsakomybė bendruomenei. Įmonės socialiai atsakingas įvaizdis. Išvados.


Aktualumas. Šiais laikais mūsų planeta yra labai užteršta. Yra daug dalykų, kurie teršia gamtą. Patys pagrindiniai yra gamyklos, fabrikai, automobiliai, žmogus. Pagrindiniai teršalai teršia ne tik orą, bet ir aplinkoje esančią gamtą, taip pat teršia ir mūsų sveikatą. Žmogus suvartoja didelę dalį žemės išteklių ir sukuria daugybę žalingų atliekų bei teršalų. Norint išvengti pasekmių, reikia saugoti, prisdėti prie gamtos, oro saugojimo. Puikus pavyzdys įmonė ,,Adidas‘‘, kuri yra už sveiką gyvenimo būdą, prieš gamtos naikinimą, stengiasi saugoti ir tausoti gamtą įvairiais būdais. Nagrinėsime ,,Adidas‘‘ įmonės socialinę atsakomybę.

,,Adidas‘‘ misija – padarymas visko sėkmingai yra komandos laimėjimas. ,,Adidas‘ siekia nugalėti.

Rūšiuoti popierių, plastiką ir tt. ir skatinti antrinių žaliavų perdirbimą;

Kompanija siekia išsaugoti kraštovaizdį, puoselėja jį, yra už žaliąją aplinką, todėl 80% turimų valdų yra apsodinę medžiais ir veja. Įmonei yra aktualu rūpintis gamta ir nuteikia kitus žmones tą patį daryti, todėl kompanija gamyklose rūšiuoja šiukšles.

Kompanija buvo sudariusi sutartį su ,,Asia Pulp&Paper’’ kompanija, kuri Indonezijoje kirto miškus, kai sužinojo ,,Adidas’’ kompanijos direktorius iškart nutraukė sutartį ir pradėjo prekes pakuoti į ekologiškas perdirbamas pakuotes.

2008m ,,Adidas’’ buvo paskelbta kaip ,,Green company’’, kuri siekia išvis atsisakyti kenksmingų žaliavų ir pakeisti jas ekologiškomis bei aplinką tausojančiomis medžiagomis. Tokiu būdu mažinama oro tarša, atsisakant senų teršiančių įrenginių, pavyzdžiui, senos staklės su varikliu, dabar keičiamos į elektrines. Visus teršiančius įrenginius pakeisti į ekologiškus. Taip pat ,,Adidas’’ reaguodama į klimato kaitą prisijungė prie  ,,Climate Neutral Now Initiative’’ organizacijos, kuri propaguoja ekologišką gamybos būdą ir siekia nepadaryti aplinkai taršos ir žalos, nes į orą išmetami teršalai kenkia ne vien aplinkai, bet ir sveikatai.

Taigi, gamta mūsų antri namai, todėl reikia stengtis jos neteršti, kaip tai daro įmonė ,,Adidas‘‘.

,,Adidas‘‘ įrengė bevandenę dažymo sistemą. Kompanija atsisakę didelio sunaudojimo vandens ir batus dažo be vandens. Tokiu būdu yra sutaupoma daug vandens. ,,Adidas‘‘ sukūrė ,,Drydye‘‘ technologiją, kuri leidžia apdirbti tekstilę nenaudojant jokio vandenio. Įsivedus šią technologiją ,,Adidas‘‘ jau sutaupė virš 25 miljardų litrų vandens.

Kompanija pradėjo naudoti geresnes medžiagas, kurios gamybos metu sutaupo apie 20% vandens. Siekia naudoti, kuo mažiau vandenio, kad liktų, kuo daugiau vandenynuose, vandens telkiniuose. Taip pat įmonė perdirba vandenį, jis yra išfiltruojamas, apdorojamas termiškai ir galima jį vėl naudoti.

Įmonė ,,Adidas‘‘ pagamino ekologiškų kedų iš senų žvejybinių tinklų, siūlų rastų vandenynuose. Tokiu būdu ,,Adidas‘‘ išvalo vandenyną nuo atliekų ir panaudoja savo gamybai- ekologiškiems batams.

Taigi, kompanija siekia išsaugoti, kuo daugiau vandens. Kūria įvairias įrangas, kad nenaudoti vandens.

nenaudoja medžiagų, kurios yra įtrauktos į raudonąją knygą, pavyzdžiui, atsisakė augalų, kurių negalima pjauti;

nežudo gyvūnų, o naudoja dirbtinę odą. Taip siekia išsaugoti gyvūnus;

nailonas gaminamas iš senų žvejybinių tinklų, kurie yra palikti vandenynuose;

Kompanija įvairiais būdais siekia išsaugoti gyvūnus, augalus, gamtą, stengiasi naudoti dirbtines medžiagas, išvalo vandenynus. Tokiu būda pati kompanija gauna naudos ir vandenynai, nes būna išvalomi ir mažiau užteršti.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2951 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • „Adidas“ įmonės socialinė atsakomybė
    10 - 3 balsai (-ų)
„Adidas“ įmonės socialinė atsakomybė. (2018 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/adidas-imones-socialine-atsakomybe.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 13:37
×