Adipocitai - riebalų ląstelės


Adipocitai - riebalų ląstelės.


Adipocitas – specifinės formos ląstelė, kurioje saugomi riebalai, dažniausiai triacigliceroliai. Jie esant atitinkamam signalui gali būtį naudojami kaip riebalų rūgščių ir glicerolio šaltinis. Adipocitai taip pat žinomi kaip lipocitų ir riebalų ląstelės, tai ląstelės kurios daugiausia sudaro riebalinį audinį, kuris kaupia riebalus. Adipocitai yra kilę iš Mezenchiminių kamieninių ląstelių ( Mezenchiminės kamieninės ląstelės (MKL) yra multipotentinės ląstelės, gebančios diferencijuotis į kremzlinio, kaulinio, raumeninio, sausgyslinio, raiščių ir riebalinio audinio ląsteles), kurios lemia adipocitų, osteoblastų, miocitų ir kitų tipų ląstelių adipogenezę.

Riebalinis audinys yra dviejų tipų, baltasis riebalinis audinys ir rudasis riebalinis audinys, kurie taip pat žinomi kaip baltieji riebalai ir rudieji riebalai. Riebalinis audinys – audinys, kuris kaupia riebalus maitinimosi metu ir išskyria riebalų rūgštis pertraukėlėmis tarp maitinimosi, padeda organizmui apsirūpinti energiją.

1) Baltasis riebalinis audinys – ląstelės vienaląšės. Spalva – nuo baltos iki geltonos (priklauso nuo karotinoidų kiekio). Funkcija: gamina cheminę energiją, dalvauja termoreguliacijoje, atlieka armotizatoriuas funkciją. Randama paodyje, taukinėse, retropertoninėje(užpilvaplėvinėje) srityje, priklausomai nuo amžiaus ir lyties.

2) Rudasis riebalinis audinys – ląstelės daugiašonės, audinys labai inervuotas (baltojo inervuotos tik kraujagyslės). Spalva nuo gelsvai rudos iki raudonai rudos. Funkcija: kaupia energijos atsargas gamina šilumą, bet neatlieka apsauginės ir termorguliacijos funkcijos. Randamas užpakaliniame kaklo trikampyje, už krūtinkaulio, tarp menčių, šalia stuburo ir aplink inkstus. Šio audinio turi daug naujagimiai.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (948 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andželika
  • Adipocitai - riebalų ląstelės
    10 - 1 balsai (-ų)
Adipocitai - riebalų ląstelės. (2020 m. Liepos 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/adipocitai-riebalu-lasteles.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 03:31
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo