Administracinė atsakomybė skaidrės


Administracinė atsakomybė. Žmogaus atsakomybės už savo elgesį samprata. Teisinės atsakomybės samprata. Bendrieji teisinės atsakomybės požymiai. Teisinės atsakomybės rūšys. Administracinės atsakomybės sąvoka. Administracinės atsakomybės bruožai. Administracinės atsakomybės norminis pagrindas. Administracinės atsakomybės faktinis pagrindas. Administracinės atsakomybės procesinis pagrindas. Administracinės atsakomybės principai (anot Prano Petkevičiaus). Administracinės atsakomybės subjektai. Naudota literatūra.


Atsakomybė – būtinybė, pareiga atsakyti už elgesį, veiką. Žmogus, kaip savarankiškai mastanti būtybė, suvokia, kad jo veiksmai visomis prasmėmis, turi tam tikras pasekmes, už kurias jis turi pareigą atsakyti teismo nustatyta tvarka. Tai žmogaus vidinis įsisamonintas ir suvoktas elgesio standartas.

Teisinė atsakomybė – tai teisinis santykis tarp subjekto (piliečio, kolektyvo) ir socialinės kontrolės sistemos subjektų teisiškai elgiantis – pagal teisės normas ar priešingas teisei.

Teisinės atsakomybės taikymo subjektas – įgaliotos valstybės institucijos (pareigūnai); teisinės atsakomybės esmė – teisės pažeidėjo elgesio smerkimas ir teisinių sankcijų taikymas; teisinės atsakomybės paskirtis – užtikrinti teisėtvarką, saugoti asmens teises ir laisves, teisines vertybes, stiprinti teisėtumą ir pan.

Administracinę atsakomybę taiko valdžios pareigūnai; gali būti baudžiami asmenys, kurie nepaiso įstatymų pažeisdami administracinę teisę.

Norminis reiškia, kad teisinę atsakomybę apibrėžia ir reguliuoja teisės aktai ir kiti įstatymai.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 1023 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (411 žodžiai)
  • Simona
  • Administracinė atsakomybė skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Administracinė atsakomybė skaidrės. (2016 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/administracine-atsakomybe-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:41
×