Administracinė teisė savarankiška teisės šaka


Administracinės teisės dalykas ir sistema. Administracinės teisės ir gretimų teisės šakų santykis. Administracinės teisės sistema. Administracinės teisės šaltiniai, jų rūšys. Administracinės teisės mokslas. Administracinės teisės sisteminimas ir kodifikavimas. Administraciniai-teisiniai santykiai. Administracinės teisės normos. Valstybinio valdymo (vykdomosios valdžios) sąvoka ir pagrindiniai principai. Valstybinio valdymo sąvoka, struktūra ir pagrindiniai principai. Administracinės teisės subjektai. Valstybinio valdymo (vykdomosios valdžios) organai.

At – viešojo administravimo teisinis pagrindas. Tai valdymo teisė, nes reguliuoja valdymo sanvalstybinis valdymas - valstybinių institucijų vykdoma tam tikra viešoji tvarka. Jis atliekamas valstybės vardu, atliekant valstybės funkcijas. Valstybės valdymą atlieka specialiai tam tikslui sukurtos valstybės institucijos. Esant reikalui taikoma valstybės prievarta. Valstybės valdymo santykiai grindžiami imperatyvo principu. Neretai valstybės valdymo institucijos pavaldžios viena kitai. Veikla grindžiama viešosios teisės šakų normomis (konstitucinės, baudžiamosios, administracinės, ekologinės teisės).

Prezidentas nevykdo viešojo administravimo tiesiogiai, jis gali reguliuoti, kad būtų teisingai vykdoma kažkokia tai veikla.

Vyriausybė vykdo viešąjį administravimą (pvz. Kad būtų vykdomi prezidento dekretai, seimo aktai). Būtent su vyriausybe yadministracinės teisenos santykiai, saugant ir ginant administracinių – teisinių santykių subjektų teises bei teisėtus inkiekvienos teisės šakos reguliavimo dalykas yra tam tikri visuomeniniai santykiai. At reguliavimo dalykas yra labai platūs ir sudėtingi santykiai, kurių sudėtingumas kyla iš vykdomosios valdžios įgyvendinimo sudėtingumo. At – viešojo administravimo pagrindas. Viešojo administravimo turinys yra (adm. Bylų teisen. Įst. ) valstybės ir vietos savivaldos institucijos, kitų įstatymo įgaliotų subjektų vykdomoji veikla, skirta įstatymams ir kitiems teisės aktams, vietos savivaldos institucijų aktams įgyvendinti ir taikyti, viešosioms paslaugoms teikti bei valstybės ir vietos savivaldos institucijų vidiniam administravimui organizuoti ir vykdyti.

Viešasis administravimas skirtas įstatymams ir kitiems teisės aktams įgyvendinti. Pirmiausia turi būti sukurta atitinkama vykdomosios valdžios institucijų sistema (vyriausybė, ministerijos, kt. Vyriaussantykiai dėl vykdomosios valdžios institucijų formavimo. Juos reglamentuoja ne vien at, bevidinio administravimo santykiai. Vidinis administravimas – tai administracinė veikla, kuria užtikrinamas valstybės ar vietos savivaldos institucijų įstaigos, tarnybos ar organizacijos funkcionavimas (struktūros tvarkymas, personalo valdymas, materialinių išteklių tvarkymas ir valdymas), kad ji galėtų tinkamai vykdyti viešojo administravimo ar kitos valat yra savarankiška teisės šaka. Jos savarankiškumą lemia reguliavimo dalykas ir metodas. At reguliavimo dalykas – viešojo administravimo sukuriami santykiai. At labai dažnai taikomas imperatyvinis metodas. Viešajame administravime labai dažna subordinacija – pavaldumas.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (5410 žodžiai)
  • Universitetas
  • Administracinė teisė savarankiška teisės šaka
    10 - 3 balsai (-ų)
Administracinė teisė savarankiška teisės šaka. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/administracine-teise-savarankiska-teises-saka.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 07:20
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo